BIURO PRASOWE

Toshiba, 17.10.2013

Toshiba przedstawia nowe laptopy z serii Z: trwałe, lekkie i dedykowane rozwiązaniom biznesowym


Warszawa, Polska, 17 października 2013- Toshiba Europe GmbH wprowadza na rynek nowe laptopy z serii Z, zaprojektowane z myślą o biznesie. W jej skład wchodzą modele Portégé Z30, Tecra Z40 i Tecra Z50. Wszystkie urządzenia są niezwykle funkcjonalne, charakteryzują się eleganckim wyglądem i żywotnością baterii, która pozwala pracować przez cały dzień. Posiadają zaawansowane funkcje zabezpieczeń i wspólne rozwiązania dokujące.
"Toshiba wyznacza nowy trend w branży, wprowadzając do sprzedaży bezkompromisowe laptopy dedykowane klientom biznesowym" - powiedział Matt McDowell, Dyrektor Marketingu w Toshiba Europe GmbH. "Nowa seria Z oferuje wyjątkową mobilność, przy jednoczesnym zachowaniu dużej wydajności. Jeśli poszukujesz urządzenia, które będzie cię wspierać niezależnie od tego czy pracujesz w biurze czy w podróży, laptopy z serii Z są rozwiązaniem właśnie dla Ciebie".

Poznaj rodzinę laptopów z serii Z
Wszystkie trzy laptopy z serii Z są w pełni funkcjonalne, pracują pod kontrolą procesorów IntelŸ Core(tm) czwartej generacji i oferują rozwiązania dla profesjonalistów. Model Portégé Z30 o matrycy 13.3'', z opcjonalnym ekranem dotykowym, super szybką pamięcią SSD o pojemności do 512 GB, ultra-cienkim profilu 17,9 mm i wadze 1,2 kg jest idealnym rozwiązaniem dla kadry kierowniczej, poszukującej produktów premium, zapewniających ultra-mobilne rozwiązania o wysokiej mocy obliczeniowej.

Model Tecra Z40 przypadnie do gustu konsultantom, osobom pracującym w działach sprzedaży, kadrze kierowniczej i wszystkim, którzy większość swojego czasu spędzają poza biurem. 14,4'' matryca oferuje większą powierzchnię pracy, co sprzyja poprawie wydajności, a jednocześnie jest na tyle kompaktowa, że nie wpływa na mobilności urządzenia. Waga 1,47 kg i rozmiar mniejszy niż 21 mm to imponujące wymiary dla platformy biznesowej
z możliwością dogodnego dokowania.

Model Tecra Z50 z matrycą 15.6" jest jednym z najlżejszych laptopów tej wielkości na rynku. Waży zaledwie 1,79 kg, posiada klawiaturę numeryczną oraz przestronny ekran. Jest on dedykowany biurom projektowym i małym firmom, które często pracują na arkuszach kalkulacyjnych i obszernych dokumentach. Zarówno Tecra Z40 jak i Tecra Z50 oferują w swoim wyposażeniu możliwość instalacji najnowszych, super szybkich pamięci SSD, pojemnych dysków HDD lub napędów hybrydowy z dużą ilością miejsca na kluczowe aplikacje biznesowe. Cechy te pozwalają użytkownikom pracować szybciej i wydajniej.

Zaprojektowany z myślą o niezawodności
Laptopy z serii Z są wydajne i bez problemu sprostają wymaganiom, jakie stawia przed nimi napięty tryb życia profesjonalistów i biznesmenów. Urządzenia w standardzie wyposażone są w pakiet EasyGuard Toshiba. Lekkie, wykonane ze stopu magnezu obudowy posiadają strukturę plastra miodu, dzięki czemu wzmacniają konstrukcję i poprawiają ich wytrzymałość. W celu spełnienia norm jakości firmy Toshiba, każdy model przeszedł kilka rygorystycznych testów, w tym m.in. HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test) przeprowadzony przez niezależny, niemiecki instytut TÜV Rheinland. Co badano? Każdy laptop poddany został testowi na możliwość upadku z wysokości 76 cm, a klawiatura na wypadek przypadkowego zalania jej przez użytkownika .

Wszystkie modele oferują gamę sprawdzonych rozwiązań, aby chronić użytkowników biznesowych przed kradzieżą danych lub włamaniem. Dzięki najnowszej odsłonie technologii szyfrowania Trusted Platform Module (TPM), poufne dane przechowywane w pamięci lokalnej są w pełni zabezpieczone. IntelŸ Active Management Technology (AMT) umożliwia działowi IT monitorowanie, konserwację, aktualizowanie i modernizację laptopa w sposób zdalny. Czytnik linii papilarnych jest standardowym rozwiązaniem stosowanym we wszystkich modelach, które umożliwia bezpieczne zalogowanie się do osobistych kont użytkowników. Opcjonalnie, na wyposażeniu znajdzie się również czytnik kart inteligentnych.

System łączności umożliwiający ciągłe utrzymania firmy w ruchu
Laptopy z serii Z oferują szeroką gamę pełnowymiarowych portów, dzięki czemu użytkownicy nie muszą stosować specjalnych adapterów lub kabli. Transfer i udostępnianie informacji wykonuje się z łatwością. Złącze HDMI, trzy porty USB 3.0 i czytnik kart SD umożliwiają szybką transmisję danych. Do komunikacji urządzenia wykorzystują Gigabit LAN, WLAN oraz Bluetooth(tm) 4.0. Moduł mobilnej łączności szerokopasmowej jest dostępny jako opcja dla użytkowników, którzy wymagają dodatkowej łączności podczas podróży. Dzięki technologii IntelŸ WiDi(tm) profesjonalni użytkownicy i ludzie związani z biznesem mogą w łatwy sposób udostępniać prezentowane na spotkaniach treści na większym ekranie. Każdy laptop posiada również wspólne dokowanie, dzięki czemu użytkownicy mogą podłączyć się do codziennych urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarki, dyski o dużej prędkości czy monitory zawsze wtedy, kiedy tego potrzebują.

Nowe laptopy z serii Z będą dostępne w Europie w czwartym kwartale roku 2013.

Laptopy Toshiba z serii Z:

 • Czwartej generacji procesory IntelŸ Core(tm) do modelu i7 włącznie

 • Windows 8.1 Pro lub preinstalowany Windows 7 Pro

 • Karta graficzna IntelŸ HD 4400

 • Pamięć operacyjna 2x 8GB DDR3L

 • Złącza: 3 x USB 3.0, 1 x HDMIŸ, 1x RGB, czytnik kartSD Gigabit LAN, Wi-Fi (802.11 ac/a/b/g/n) WLAN, opcjonalny wbudowany dostęp mobilny do sieci szerokopasmowej 3, Bluetooth(tm) 4.0, IntelŸ WiDi(tm)

 • Dźwięk: Wysokiej jakości głośniki stereo z technologią poprawiania dźwięku DTSŸ Studio Sound(tm)

 • Kamera Full HD z mikrofonem stero

 • Bezpieczeństwo i zarządzanie: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, IntelŸ Active Management Technology, opcjonalny czytnik kart inteligentnych

 • Odporna na zalania klawiatura ze wskaźnikiem accupoint i opcjonalnym podświetleniem


Portégé Z30

 • 13,3" matowa matryca HD z opcjonalnym ekranem dotykowym

 • Do 512GB mSATA SSD

 • Żywotnośćbaterii: do 12 godzin w modelu Z30, do 10 godzin w modelu Z30t

 • Waga: from 1.2kg

 • Wymiary: 316 (W) x 227 (D) x 17.91 (H) mm


Tecra Z40

 • 14,1" matowa matryca HD lub HD+

 • Wybór do 500GB HDD (7.200rpm), do 500Gb napęd hybdrydowy, do 512GB mSATA SSD (oraz wybrane modele z dyskami samoszyfrującymi)

 • Żywotność baterii: do 9 godzin 4

 • Waga: 1.47kg

 • Wymiary: 338 (W) x 236 (D) x 20.4 (H) mm


Tecra Z50

 • 15.6" matowa matryca Full HD lub HD

 • Wybór: do 500GB HDD (7.200rpm), do 500GB napęd hybrydowy, do 512GB mSATA SSD (oraz wybrane modele z dyskami samoszyfrującymi))

 • Waga: from 1.79kg

 • Klawiatura numeryczna

 • Wymiary: 379 (W) x 252 (D) x 20.4 (H) mm


***

Firma Toshiba jest światowym liderem i innowatorem w dziedzinie wprowadzania zaawansowanych technologii, producentem i sprzedawcą wielu różnych produktów elektrycznych i elektronicznych na rynku systemów informatycznych i komunikacyjnych, cyfrowych produktów powszechnego użytku, urządzeń i podzespołów elektronicznych, systemów zasilania (w tym systemów korzystających z energii nuklearnej), systemów do obsługi infrastruktur przemysłowych i społecznych oraz urządzeń domowych. Firma Toshiba została założona w 1875 roku i dzisiaj składa się z sieci ponad 590 firm zatrudniających 206 000 pracowników na całym świecie, a jej roczna sprzedaż przekracza 68 miliardów dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat firmy Toshiba znajduje się na stronie: www.toshiba.pl

Toshiba Europe GmbH, z siedzibą w Neuss, Niemcy, jest częścią grupy Toshiba Corporation, Tokyo.

Kontakt dla mediów:
Michal Houdek
Toshiba Europe GmbH

+420 730 156 268

Klaudia Piwowar
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58 wew. 42

Odwiedź nas online
Odwiedź naszą stronę i bądź na bieżąco z produktami, specyfikacjami i ofertami specjalnymi: http://www.toshiba.pl/

Polub nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Toshiba.Polska