BIURO PRASOWE

Toshiba, 09.10.2013

Nowy laptop Portégé R30 bezpieczny, wydajny i niezawodny partner w biznesie


Toshiba Europe GmbH wprowadza na rynek biznesowy model laptopa klasy premium - Portégé R30 - wydajnego, bezpiecznego i niezawodnego urządzenia, zamkniętego w poręcznej i eleganckiej obudowie. Ten bezpośredni następca wielokrotnie nagradzanego modelu Portégé R930 idealnie wpisuje się w oczekiwania profesjonalistów, którzy od laptopa oczekują wysokiej wydajności zarówno podczas krótkich i długich podróży służbowych, jak i na spotkaniach poza biurem.
Poprawiona wydajność
Laptopy Toshiba Portégé R30 wyposażone zostały w procesory IntelŸ Core(tm) czwartej generacji oraz nawet do 16 GB pamięci RAM, co umożliwi ich użytkownikom płynną i wydajną pracę z nawet najbardziej wymagającymi aplikacjami. Za krystalicznie czyste wyświetlanie obrazu odpowiedzialna jest zintegrowana z płytą główną karta graficzna IntelŸ. W zależności od opcji w najnowszej Toshiba Portégé R30 znajdziemy: nowoczesną i szybką pamięć SSD, pojemny dysk twardy lub dysk hybrydowy zapewniający optymalną ilość miejsca dla wymagających aplikacji i szybki czas dostępu do danych. Dzięki temu nasza praca będzie jeszcze szybsza i wydajniejsza. Dodatkowego 13,3'' ekran HD LED pokryty został matową powłoką, redukującą rozpraszające uwagę pracującego refleksy świetlne i odbicia, co podnosi komfort pracy.

Zwiększone bezpieczeństwo i ochrona
Rozbudowane możliwości w zakresie bezpieczeństwa oraz zastosowanie funkcji Toshiba EasyGuard sprawiają, że właściciele Toshiba Portégé R30 mogą spać spokojnie. W przypadku zgubienia lub kradzieży laptopa, dokumenty znajdujące się na nim wciąż będą bezpieczne. Samoszyfrujące się dyski (SEDs) automatycznie szyfrują zapisywane na nich dane, a wszystko to bez jakiejkolwiek utraty wydajności odczuwalnej przez użytkownika. Dzięki odpornej na zalania klawiaturze już nigdy efekty całodniowej pracy nie zostaną zniweczone przez przewrócony kubek z kawą. Dodatkowe minuty pozwalają użytkownikowi na zapisanie wszystkich dokumentów i całkowite wyłączenie komputera. Toshiba Portégé R30 w standardzie oferuje najnowszą odsłonę technologii szyfrowania Trusted Platform Module (TPM. Czytnik odcisków palców, blokada Kensington oraz opcjonalny czytnik kart inteligentnych dopełniają funkcje ochrony urządzenia.

Komunikacja i łączność dlva biznesu
Wbudowana kamera internetowa (w zależności od opcji z rozdzielczością HD lub Full HD) i dwa mikrofony zapewniają doskonały odbiór zarówno obrazu jak i dźwięku, co sprawia, że rozmowy prowadzone przez Internet za pośrednictwem modelu Toshiba Portégé R30, będą miały ostry obraz i najlepszą możliwą jakość. Stereofoniczne głośniki z technologią poprawiania jakości dźwięku DTSŸ Studio Sound(tm) zapewnią doskonałe wrażenia akustyczne. Szeroka gama złączy pozwoli na szybkie i komfortowe podłączanie urządzeń peryferyjnych. Zastosowanie aż trzech wyjść video: VGA, HDMI i IntelŸ WiDi(tm) umożliwia wygodne podłączenie laptopa do praktycznie każdego urządzenia i wyświetlenie prezentacji przed większym audytorium. Czytnik kart SD oraz trzy złącza USB 3.0 gwarantują sprawny i szybki transfer dużych ilości danych. Dla użytkowników będących w ciągłym ruchu przygotowany został - dostępny opcjonalnie - moduł mobilnej łączności szerokopasmowej.

Łatwiejszy w użyciu i zarządzaniu
Toshiba Portégé R30 zapewnia większą wydajność dzięki praktycznym rozwiązaniom ułatwiającym codzienną pracę. Wskaźnik accuPoint i płytka click-pad pozwalają sterować aplikacjami w sposób intuicyjny i jak najbardziej wygodny dla użytkownika. Podświetlana klawiatura ułatwia pracę w słabo oświetlonych miejscach, a specjalnie zaprojektowany wentylator sprawia, że urządzenie jest cichsze niż dotychczas. Wsparcie w zarządzaniu funkcjami laptopa zapewnia aplikacja IntelŸ Active Management Technology (ATM), która zdalnie pozwala monitorować, aktualizować i utrzymywać laptopa w najlepszej kondycji. Urządzenie jest również kompatybilne ze stacjami dokującymi zgodnymi z poprzednimi generacjami biznesowych modeli laptopów Toshiba.

Elegancki w każdym detalu
Mierząca zaledwie 18,3 mm w swoim najcieńszym miejscu, Toshiba Portégé R30 zamknięta została w eleganckiej czarnej obudowie wykonanej ze stopu magnezu. Zawiasy ekranu wykonano ze szczotkowanego metalu, co jeszcze bardziej podkreśla stylowy wygląd laptopa. Ważąc zaledwie ok 1,5 kg, Toshiba Portégé R30 jest wyjątkowo poręczna i gustowna.

Toshiba Portégé R30 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2013 roku.

Toshiba Portégé R30 - dane techniczne:


 • 13.3" matowa matryca HD (1366 x 768) z podświetleniem LED

 • Czwartej generacji procesory IntelŸ Core(tm) do modelu i7 włącznie

 • Karta graficzna IntelŸ HD 4600

 • Do 2x 8GB DDR3L (1600MHz)

 • Choice of up to 500GB HDD (7.200rpm), self-encrypted drive with 320GB or mSATA SSD up to 256GB

 • Złącza: 3 x USB 3.0, 1x VGA, 1x HDMIŸ, IntelŸ WiDi(tm), czytnik kart SD, blokada KensingtonŸ, optional mobile broadband4, Gigabit Lan, ac/a/b/g/n WiFi, Bluetooth(tm) 4.0

 • Bezpieczeństwo i zarządzanie: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, IntelŸ Active Management Technology, opcjonalny czytnik kart inteligentnych 5

 • Kamera HD lub Full HD z dwoma mikrofonami

 • Wysokiej jakości głośniki stereo z technologią poprawiania dźwięku DTSŸ Studio Sound(tm)

 • Nagrywarka DVD

 • Odporna na zalania klawiatura ze wskaźnikiem accupoint i opcjonalnym podświetleniem

 • System: preinstalowany Windows 8.1 lub preinstalowany Windows 7 wraz z płytą DVD Windows 8.1 Pro

 • Kolor: czarny

 • Waga: od 1.5kg

 • wymiary: 316 (S) x 227 (G) x 18.3 - 26.6 (W) mm

***

Firma Toshiba jest światowym liderem i innowatorem w dziedzinie wprowadzania zaawansowanych technologii, producentem i sprzedawcą wielu różnych produktów elektrycznych i elektronicznych na rynku systemów informatycznych i komunikacyjnych, cyfrowych produktów powszechnego użytku, urządzeń i podzespołów elektronicznych, systemów zasilania (w tym systemów korzystających z energii nuklearnej), systemów do obsługi infrastruktur przemysłowych i społecznych oraz urządzeń domowych. Firma Toshiba została założona w 1875 roku i dzisiaj składa się z sieci ponad 590 firm zatrudniających 206 000 pracowników na całym świecie, a jej roczna sprzedaż przekracza 68 miliardów dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat firmy Toshiba znajduje się na stronie: www.toshiba.pl

Toshiba Europe GmbH, z siedzibą w Neuss, Niemcy, jest częścią grupy Toshiba Corporation, Tokyo.

Kontakt dla mediów:
Michal Houdek
Toshiba Europe GmbH

+420 730 156 268

Klaudia Piwowar
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58 wew. 42

Odwiedź nas online
Odwiedź naszą stronę i bądź na bieżąco z produktami, specyfikacjami i ofertami specjalnymi: http://www.toshiba.pl/

Polub nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Toshiba.Polska