BIURO PRASOWE

Partner of Promotion, 09.10.2013

Społeczny Komitet ds. AIDS z Partner of Promotion


Agencja Partner of Promotion została współorganizatorem kampanii Projekt Test prowadzonej przez Społeczny Komitet ds. AIDS. Celem prowadzonych działań jest edukacja związana z zagrożeniem zakażeniem HIV i sposobami jego uniknięcia. Tegoroczna kampania dedykowana jest mamie, tacie i dziecku, ponieważ wczesne wykrycie obecności wirusa HIV w ciąży pozwala ochronić zdrowie zarówno kobiety, dziecka jak i partnera. Wiedza o zakażeniu podczas ciąży daje niemal 100% szansę na uniknięcie zakażenia dziecka. W ten sposób 1 test chroni 3 życia. Kluczowym elementem kampanii będzie przygotowanie ekskluzywnego kalendarza ze zdjęciami 12 polskich gwiazd, podchodzących do macierzyństwa w sposób świadomy i odpowiedzialny. Finałem projektu będzie wystawa zdjęć, która odbędzie się 2 grudnia 2013 r. z okazji Światowego Dnia AIDS.


Partner of Promotion wspiera projekt na zasadach pro bono. Współpraca obejmuje komunikację PR całego projektu, jak również organizację sesji, produkcję kalendarza oraz pozyskanie partnerów i patronów medialnych.

Społeczny Komitet ds. AIDS został powołany i formalnie zarejestrowany w lutym 1993 roku z inicjatywy osób od wielu lat związanych z problematyką zapobiegania zakażeniom HIV, opieką nad osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS. Misją stowarzyszenia jest rozwijanie informacji, edukacji, poradnictwa i opieki w związku z epidemią HIV/AIDS.