BIURO PRASOWE

Partner of Promotion, 07.10.2013

Partner of Promotion ze światowym liderem przemysłu lotniczego


Partner of Promotion rozpoczęło współpracę z Avio Aero, światowym liderem przemysłu lotniczego. Agencja będzie odpowiedzialna za kompleksowe wsparcie PR przy rozpoczęciu budowy jednego z najnowocześniejszych centrów badawczych na świecie.


Laboratorium "Polonia Aero" to inwestycja zainicjowana przez konsorcjum przemysłowo-naukowe w skład, którego wchodzą najlepsze polskie uczelnie techniczne takie jak: Politechnika Warszawska i Wojskowa Akademia Techniczna oraz partnerzy biznesowi: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 4 i Avio Aero. Koszty budowy laboratorium będą w dużej mierze finansowane ze środków programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, ponieważ projekt ten został zakwalifikowany do grupy projektów o wysokim potencjale badawczym. Laboratorium wykorzystywane będzie do testowania prototypów turbin niskiego ciśnienia, wykorzystywanych w silnikach lotniczych.

Spółka Avio Aero to potentat w dziedzinie produkcji podzespołów lotniczych. Jej główna siedziba mieści się we włoskim Turynie. Spółka posiada swoje przedstawicielstwa na całym świecie, między innymi w Polsce. Od 2001 roku w bielskim centrum badawczym i produkcyjnym, które zatrudnia 450 osób, wykonuje się łopatki turbin i moduły do silników lotniczych oraz ich wersji dla marynarki i zastosowań przemysłowych.