BIURO PRASOWE

Dyson, 01.10.2013

Nowy bezprzewodowy odkurzacz Dyson o mocy pełnowymiarowego urządzenia


Zapomnij o irytujących kablach i nieporęcznych odkurzaczach. Najnowszy bezprzewodowy Dyson Digital Slim(tm) DC62 to bardzo lekki odkurzacz o mocy pełnowymiarowego urządzenia. Jest poręczny i umożliwia łatwe dotarcie do trudno dostępnych miejsc położonych nisko bądź wysoko. DC62 zapewnia 20 minut nieprzerwanej pracy na najwyższych obrotach bez spadku wydajności. Zapomnijcie o szukaniu gniazdek elektrycznych i potykaniu się o przewód zasilający. Wystarczy zdjąć urządzenie ze stacji dokującej i odkurzacz gotowy jest do pracy.
James Dyson, założyciel firmy mówi: Nasze cyfrowe silniki tworzą nowe możliwości technologiczne. Silnik V6 jest szybszy i posiada większą moc niż jego poprzednicy. Dzięki niemu efektywność DC62 jest porównywalna z pełnowymiarowymi odkurzaczami, a my nie jesteśmy ograniczeni długością przewodu zasilającego.

Technologia zintegrowanego silnika
Nowy cyfrowy silnik V6 został zaprojektowany specjalnie do tego urządzenia. 1,5 raza mocniejszy niż poprzedni silnik czerpie więcej mocy z baterii. Maksymalnie wykorzystuje dostarczoną energię.

Two Tier Radial(tm) Root Cyclone
15 cyklonów pracuje równolegle w dwóch rzędach, by wychwycić najmniejsze drobinki kurzu. Inżynierowie Dysona zadbali o równy przepływ powietrza przez oba rzędy cyklonów. Kanały przepływu powietrza zostały tak zaprojektowane, by zapewnić stałą siłę odśrodkową i skutecznie oddzielić kurz od powietrza.

Odporny na kurz i brud
Specjalnie zaprojektowana elektroszczotka poradzi sobie z kurzem i brudem na każdej powierzchni. Włosie z antystatycznych włókien węglowych redukuje gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, umożliwiając usuwanie drobnego kurzu z twardych powierzchni. Natomiast twarde nylonowe włosie wydobywa brud z dywanów.

Lekki wszechstronny i wygodny do przechowywania
Niewielkich rozmiarów, lekki silnik o dużej mocy, w ręce zamiast na podłodze, znacznie ułatwia odkurzanie trudno dostępnych powierzchni położonych nisko bądź wysoko. Lekką aluminiową rurę można łatwo odczepić, by wyczyścić schody lub siedzenia w samochodzie. Urządzenie można wygodnie przechowywać w stacji dokującej przymocowanej do ściany.

Dodatkowe informacje

Ewolucja ręcznych odkurzaczy Dysona i technologii bezprzewodowej:
-2006: Dyson wprowadza pierwszy ręczny odkurzacz z opatentowaną technologią Root Cyclone - model DC16.
-2009: Dyson wprowadza modele DC30 i DC31, pierwsze ręczne odkurzacze zasilane cyfrowym silnikiem V2.
-2011: Dyson wprowadza DC35 Digital Slim(tm)- pierwszy bezprzewodowy odkurzacz z opatentowaną szczotką z włóknami węglowymi, by skuteczniej zbierać kurz.

O firmie Dyson:
-Dyson zatrudnia 1 536 inżynierów i naukowców, którzy nieustannie rozwijają i udoskonalają technologię, która wybiega w przyszłość o ponad 25 lat.
-Dyson inwestuje 1,5 miliona funtów tygodniowo w badania i rozwój swoich technologii. W ciągu ostatnich dwóch lat firma podwoiła liczbę inżynierów, którzy pracują w laboratoriach firmy w Wielkiej Brytanii.
-Dyson zatrudnia specjalistów z zakresu inżynierii mechanicznej, elektrycznej, cieplnej, chemicznej, akustycznej, płynów, termodynamiki, robotyki oraz programowania. Ponadto jest jedynym producentem odkurzaczy, który posiada swój wewnętrzny zespół mikrobiologów.

Dyson Digital Slim(tm) DC62
-Testowanie: Prototypy odkurzacza Dysona zostały poddane 636 różnym testom. Przycisk uruchamiający urządzenie został wciśnięty 20 000 razy. Prototypy były testowane pod kątem wytrzymałości na upadki aż 10 000 razy. Ssawki czyszczące były wielokrotnie uderzane o stalowe nogi od stołu, by sprawdzić ich trwałość.
-Patenty: Bezprzewodowy odkurzacz Dysona posiada 350 patentów i wniosków patentowych na całym świecie. Wśród nich są patenty technologii wykorzystanej w bezprzewodowych odkurzaczach Dyson oraz patenty cyfrowego silnika Dysona.
-Czas działania: Urządzenie działa przez 20 minut, 17 minut z elektroszczotką oraz 6 minut w trybie zwiększonej wydajności.
-Higieniczne opróżnianie pojemnika: Wystarczy wcisnąć przycisk zwalniający blokadę i powodujący otwarcie się klapy pojemnika. Kurz trafi prosto do kosza.
-Waga: 2kg
-Gwarancja: Dyson Digital Slim(tm) posiada dwuletnią gwarancję na części i serwis.
-Energy Star: Ładowarka akumulatorowa odkurzacza ze względu na swoją wydajność energetyczną została zakwalifikowana do międzynarodowego programu promującego produkty energooszczędne - Energy Star.

Dyson Digital Slim(tm) DC62 dostępny jest w Polsce od listopada 2013 roku.

***

Więcej informacji udziela:

Patryk Jeziorski
Account Executive
Agencja PR Partner of Promotion
e-mail:
tel. 22 858 74 58 wew. 103

Dyson Ltd jest brytyjską firmą założoną w 1992 roku przez Sir Jamesa Dysona. Zajmuje się rozwojem innowacyjnych technologii, na bazie których tworzy odkurzacze, suszarki do rąk, bezłopatkowe wentylatory i grzejniki. Dyson zatrudnia ponad 3 100 pracowników na całym świecie. Tylko w 2010 roku firma przeznaczyła 45 milionów funtów na badania i rozwój, dzięki czemu jest uznawana za najbardziej innowacyjną firmę w Wielkiej Brytanii. W Malmesbury, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, ponad 550 inżynierów i naukowców pracuje nad rozwojem technologii Dyson. Firma jest obecnie liderem na rynku w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii oraz Kanadzie.