BIURO PRASOWE

Toshiba, 01.10.2013

Marcin Habzda nowym szefem pionu TV firmy Toshiba w Polsce.


Toshiba ogłosiła zmiany w składzie polskiego oddziału firmy. Marcin Habzda, pełniący dotąd funkcję Sales & Marketing Manager w Sharp Electronics, dołączył do zespołu Toshiba jako szef pionu TV na polskim rynku. Funkcję sprawować będzie od 1 października 2013 roku. Szefem działu PC na polskim rynku pozostaje Marcin Jamrozowicz.
Polska jest jednym z rynków, na których obecnie koncentrujemy swoją uwagę. Widzimy tu duży potencjał dla rozwoju na rynku PC, jak i TV. Działalność w sektorze sprzętów komputerowych już przynosi dobre rezultaty, na co wskazują ostatnie raporty GfK, zgodnie z którymi Toshiba zyskała już udział w rynku na poziomie 6%. Jeśli chodzi o kategorię TV jesteśmy pewni, że doświadczenie Marcina Habzda oraz nasza koncentracja na tutejszym rynku, doprowadzą nas do jeszcze lepszych rezultatów. Mamy zamiar znacznie zwiększyć sprzedaż naszych urządzeń na rynku w Polsce. Najnowsza linia telewizorów serii L9, w tym te, z technologią UltraHD, zbiera wspaniałe recenzje w całej Europie, zwłaszcza za wyjątkowy design produktów, jak i dodatkowe funkcje. Przede wszystkim jednak zostaliśmy docenieni za jakość obrazu naszych telewizorów. Jesteśmy dumni, że nasze najlepsze produkty będą również dostępne na polskim rynku - mówi Sandor van der Ham - General Manager europejskiego oddziału Toshiba.

***

Firma Toshiba jest światowym liderem i innowatorem w dziedzinie wprowadzania zaawansowanych technologii, producentem i sprzedawcą wielu różnych produktów elektrycznych i elektronicznych na rynku systemów informatycznych i komunikacyjnych, cyfrowych produktów powszechnego użytku, urządzeń i podzespołów elektronicznych, systemów zasilania (w tym systemów korzystających z energii nuklearnej), systemów do obsługi infrastruktur przemysłowych i społecznych oraz urządzeń domowych. Firma Toshiba została założona w 1875 roku i dzisiaj składa się z sieci ponad 590 firm zatrudniających 206 000 pracowników na całym świecie, a jej roczna sprzedaż przekracza 68 miliardów dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat firmy Toshiba znajduje się na stronie: www.toshiba.pl

Toshiba Europe GmbH, z siedzibą w Neuss, Niemcy, jest częścią grupy Toshiba Corporation, Tokyo.

Kontakt dla mediów:
Michal Houdek
Toshiba Europe GmbH

+420 730 156 268

Klaudia Piwowar
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58 wew. 42

Odwiedź nas online
Odwiedź naszą stronę i bądź na bieżąco z produktami, specyfikacjami i ofertami specjalnymi: http://www.toshiba.pl/

Polub nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Toshiba.Polska