BIURO PRASOWE

Segro, 27.09.2013

Good Food Products rozpocznie działalność na terenie SEGRO Logistics Park Poznań


Spółka Good Food Products nawiązała współpracę z SEGRO, wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Na mocy zawartego kontraktu Good Food Products rozpocznie eksploatację powierzchni produkcyjnej i magazynowej z towarzyszącym modułem biurowo-socjalnym na terenie SEGRO Logistics Park Poznań począwszy od IV kwartału 2013 r.
Good Food Products Sp. z o.o. pozostaje największym w Polsce i jednym z wiodących na świecie producentem pieczywa ryżowego. Założona w 1991 r. firma jest prekursorem zdrowego stylu odżywiania i liderem pod względem jakości. Spełniający wysokie standardy jakości cykl produkcyjny wykorzystuje jedynie składniki niemodyfikowane genetycznie i pozostaje przyjazny środowisku. Spółka jest jednym z liderów eksportu produktów spożywczych, docenianych przez konsumentów w ponad 22 krajach na całym świecie.

Obiekt przeznaczony dla Good Food Products dostosowany jest do potrzeb procesu produkcyjnego firmy i spełnia wysokie standardy przyjęte przez najemcę. W początkowym okresie inwestycji firma będzie realizować produkcję zróżnicowaną jedynie pod względem formatu opakowań. W następnych fazach operacji wytwarzany będzie szerszy asortyment dzięki uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych. "Zgodnie z naszymi założeniami, pieczywo ryżowe produkowane w nowym obiekcie będzie przede wszystkim przeznaczone na rynki zagraniczne. Z tego powodu jednym z kluczowych aspektów decyzji o podjęciu współpracy była lokalizacja obiektu. SEGRO Logistics Park Poznań dzięki bezpośredniej bliskości autostrady A2 i dróg krajowych zapewnia nam optymalizację działań logistycznych w regionie Europy Centralnej i Zachodniej" tłumaczy Robert Czajkowski Prezes Zarządu Good Food Products.

Obiekt produkcyjno-magazynowy z towarzyszącym modułem biurowo-socjalnym jest realizowany w ramach prowadzonej kolejnej fazy rozbudowy SEGRO Logistics Park Poznań. Zlokalizowana w budynku D powierzchnia zostanie przekazana najemcy zaledwie w ciągu pięciu miesięcy od momentu zawarcia kontraktu.

Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną, potwierdza, że jedną z zalet wszystkich inwestycji SEGRO jest ich dogodne położenie w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych szlaków komunikacyjnych regionu. "Z uwagi na stałe zainteresowanie powierzchnią magazynową, większość naszych parków jest obecnie w rozbudowie. Realizowana obecnie kolejna faza rozwoju SEGRO Logistics Park Poznań potwierdza atrakcyjność tej inwestycji dla najemców. Cieszy nas, że kolejna firma podjęła decyzję o współpracyz SEGRO i powierzyła nam realizację swojego nowego obiektu" podkreśla.

SEGRO Logistics Park Poznań znajduje się na granicy gmin Komorniki i Plewiska, zaledwie 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz drodze krajowej nr 5 do Wrocławia. Park przeznaczony na działalność magazynową i produkcyjną, docelowo zaoferuje 250 000 m2 na ponad 56-hektarowym terenie.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl