BIURO PRASOWE

AMD, 22.04.2013

Obsługa komputera rodem z filmów Science-Fiction na wyciągnięcie ręki dosłownie i w przenośni dzięki technologiom firmy AMD


Gesty zamiast myszy, rozpoznawanie twarzy zamiast haseł i bezprzewodowo przesyłany obraz zamiast kabli - to codzienność pracy z laptopami z procesorami firmy AMD
Pamiętacie te efektowne i spektakularne sceny z amerykańskich filmów i teledysków, w których amerykańskie gwiazdy sterowały wirtualnymi tablicami za pomocą gestów a skanowanie twarzy umożliwiało dostęp do tajnych danych? Te hollywoodzkie wizje przyszłości za sprawą technologii firmy AMD już dzisiaj stają się rzeczywistością. Najnowsze laptopy wyposażone w procesory APU firmy AMD wprowadzają do naszego codziennego życia zupełnie nowe sposoby interakcji z komputerem. Wystarczy ruch dłonią, żeby uruchomić odtwarzanie muzyki, mrugnięcie okiem by zalogować się na stronę internetową, a do przesłania filmu z laptopa na telewizor wystarczy... sieć WiFi.

Te innowacje sprawiają, że komputery są nie tylko przyjemniejsze w użyciu, ale również usuwają ograniczenia w obsłudze sprzętu, do których przyzwyczailiśmy się tak bardzo, że wydają się nam czymś całkowicie niezmiennym i naturalnym. Najnowsze modele laptopów korzystające z funkcji AMD Gesture Control oraz wbudowanej kamerki pozwalają na komunikowanie się z komputerem za pomocą kilku podstawowych ruchów. Śledzone gesty ręki użytkownika przetwarzane są w podstawowe polecenia w odtwarzaczach audio-wideo, przeglądarkach internetowych, e-czytnikach i w innych, popularnych aplikacjach. Z kolei funkcja AMD Face Login wykorzystując technologię rozpoznawania twarzy umożliwia szybkie logowanie się do systemu Windows i na serwisy internetowe bez wprowadzania ręcznie jakichkolwiek haseł czy wykonywania jakiejkolwiek innej czynności. Wystarczy po prostu znajdować się przed komputerem.

Wraz z tymi innowacyjnymi funkcjami otwiera się nieznane do tej pory szerokie pole do działania. Te przełomowe rozwiązania pozwalają na zupełnie nowe zastosowania. W ciągu dnia jest tyle chwil, w trakcie których mając zajęte ręce lub będąc w zbyt dużej odległości od komputera nie można skorzystać z klawiatury, myszy czy ekranu dotykowego. Przyrządzając posiłek w kuchni będziesz mógł w każdej chwili sprawdzić przepis, znaleźć poradę znajomego w poczcie e-mail lub zalogować się na ulubione strony internetowe i swobodnie się po nich poruszać bez konieczności przerywania pracy i każdorazowego mycia rąk. Oglądając film na kanapie nie trzeba już wstawać, gdy przyjdzie ochota przewinąć go, zatrzymać czy zmienić poziom dźwięku.

Ale to jeszcze nie wszystko, za tymi dającymi dużą wygodę udogodnieniami stoi wiele funkcji, które wprowadzają jeszcze lepszą jakość do domowej rozrywki. Technologia AMD Screen Mirror umożliwia bezprzewodowe udostępnianie zdjęć, filmów i wyświetlanie stron internetowych na każdym telewizorze z odbiornikiem DLNA czy też na innym komputerze. Za pomocą jednego przycisku pomagającego stabilizować obraz użytkownik ma kontrolę nad drżącymi, domowymi nagraniami wideo. Nowa seria procesorów AMD zapewnia również płynne odtwarzanie filmów HD ze wzbogacaniem obrazu w czasie rzeczywistym, a także pozbawioną jakichkolwiek zacięć transmisję strumieniową tworząc bogatą i pełną realistycznych kolorów rozrywkę multimedialną.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()