BIURO PRASOWE

AMD, 12.02.2013

Portal Livestream podwaja gęstość obliczeniową dzięki serwerowi AMD SeaMicro SM 15000


Oszczędności w poborze energii zostały zweryfikowane przez Nowojorski Instytut Badań nad Energią i Rozwojem
Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła , że portal Livestream, który dzięki transmisją on-line łączy miliony ludzi na całym świecie wdrożył do użytku serwer AMD's SeaMicro SM15000(tm) wyposażony w wysokowydajną strukturę obliczeniową o nazwie Freedom(tm) Fabric. Będzie ona służyła jako platforma bazowa do transmisji video i serwisów pomocniczych. Serwer SeaMicro SM15000 został wybrany przez Livestream ponieważ, zapewnia on wysoką wydajność przetwarzania danych, która jest niezbędna do transkodowania treści video on-line i podwaja gęstość obliczeniową zmniejszając jednocześnie zużycie energii. Dodatkowe zasoby zapewniają serwisowi Livestream dużą zdolność do rozwoju.

Całościowa analiza przeprowadzona przez Livestream wykazała, że serwer SeaMicro SM 15000 zapewnił znaczne oszczędności przy poborze energii w porównaniu do rozwiązań innych wiodących producentów serwerów, co zweryfikował Nowojorski Instytut Badań nad Energią i Rozwojem(NYSERDA). Firma Livestream otrzymała dotację od NYSERDA, która pokryła znaczą część ceny zakupu serwera SeaMicro SM 15000. NYSERDA powstał, aby pomóc osiągnąć cele związane ze zmniejszeniem zużycia energii w Nowym Jorku, promując wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii oraz ochronę środowiska. Dotacja została oparta na zrewidowanym wniosku oraz inspekcji na miejscu weryfikującej oszczędność energii.

"Nasze centrum danych posiada dużo miejsca , ale nie możemy wypełnić go serwerami, ponieważ nie posiadają one wystarczającej mocy" - powiedział Thomas Bonnin, chief architect, Livestream. Technologia SeaMicro dostarcza serwery o najwyższej gęstości obliczeniowej na rynku, co pozwala nam na umieszczenie większej liczby szaf serwerowych. Dzięki serwerowi SeaMicro SM15000 firmy AMD zyskujemy większą powierzchnię szafy serwerowej.. Co więcej, technologia ta pozwala na zredukowanie poboru mocy, co w rezultacie obniża nasze koszty operacyjne do minimum. Dzięki serwerowi SeaMicro SM15000 możemy podwoić możliwości komputera przy jednoczesnej energooszczędności."

W wyniku gwałtownego przyrostu użytkowników, serwis Livestream buduje architekturę w skali, która umożliwi obsługę milionów ludzi na całym świecie. Po rygorystycznych testach , serwis Livestream zdecydował się wybrać serwer o wysokiej gęstości SeaMicro SM15000 firmy AMD. Oprócz zapewnienia zmniejszonego zużycia energii, został on również zoptymalizowany dla aplikacji internetowych zapewniając jednocześnie moc obliczeniową do transkodowania treści wideo wyświetlanego w czasie rzeczywistym. Platforma SeaMicro była testowana do współpracy z aplikacjami dostępnymi dla użytkowników jak i narzędziami deweloperskimi działającymi w tle. Testy dotyczyły również użyteczności z systemami regulującymi obciążenie serwerów i infrastrukturą służącą do transmisji strumieniowej.

"Przeszliśmy przez wszystkie rygorystyczne testy wydajności, którym Livestream poddało serwery głównych sprzedawców na rynku" - powiedział Andrew Feldman, corporate vice president i general manager, Data Center Server Solutions w firmie AMD. Czas rzeczywisty konwertowania video jest jedną z najbardziej absorbujących czynności dla serwera a SM15000 z ustawieniami fabrycznymi połowy przepustowości 1.28 terabitów-na-sekundę, okazał sie zwycięską platformą. Nie tylko dostarcza odpowiednią moc obliczeniową zapewniając mniejsze opóźnienia, ale również powoduje niezwykle istotne oszczedności, zarówno w przypadku przestrzeni, jak i mocy".

Więcej informacji na temat technologii SeaMicro od AMD znajdą Państwo pod adresem: www.seamicro.com.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()