BIURO PRASOWE

AMD, 07.06.2012

Mike Wolfe, pracownik firmy AMD uzyskał tytuł Transformational CIO, nadany przez Enterprise CIO Forum


Wolfe zarządza jedną z największych prywatnych chmur, działających na ponad 123 000 rdzeni AMD Opteron
Firma AMD(NYSE: AMD) ogłosiła, że ich Senior Vice President i Chief Information Officer Mike Wolfe został uhonorowany doroczną nagrodą Transformational CIO, przyznawaną wiodących CIO. Wolfe został wybrany przez organizację The Enterprise CIO Forum za jego pionierskie podejście do strategicznego wykorzystania technologii w celu zmniejszenia kosztów oraz zwiększenia wydajności. Wolfe nadzorował znaczącą i udaną konsolidację centrów danych firmy AMD, używając technologii firmy AMD dla rozwoju infrastruktury, w tym zarządzania rozwiązaniami typu cloud computing operujących na ponad 123 000 rdzeni AMD Opteron.

"Współczesny CIO musi coraz częściej znaleźć równowagę pomiędzy współczesnymi realiami i możliwościami jakie niesie ze sobą przyszłość- a jednym z ich największych wyzwań jest zintegrowanie i usprawnienie usług w chmurze w ramach ich organizacji", powiedział Rory Read president i CEO firmy AMD. "Gratuluje Mike'owi zdobycia tej nagrody, czyniącej z niego wyjątkowego lidera, który zarządzając jedną z największych na świecie infrastruktur w chmurze, jednocześnie pomaga firmie AMD stać się bardziej elastyczną podczas sukcesywnej realizacji swoich planów i założeń biznesowych."

Poprzez transformację infrastruktury firmy, prywatna chmura firmy AMD zapewniła znaczące oszczędności poprzez miejscowe uaktualnianie oprogramowania, poszerzono pojemność bazy obliczeniowej o ponad 20% i zwiększono stopień wykorzystania serwerów o ponad 90%. Wraz z dodatkową mocą obliczeniową, prywatna chmura firmy AMD wyposażyła zespoły w zwiększoną wydajność, sprawniejszą współpracę i efektywność, w efekcie projekty zajmujące do tej pory tygodnie, są gotowe w ciągu kilku dni.

"Jestem zaszczycony z otrzymania tej nagrody zwłaszcza, że jest ona tak ściśle związana z wysiłkami firmy AMD w dziedzinie chmur obliczeniowych i konsolidacji", powiedział Wolfe. "Prywatna chmura firmy AMD to prawdziwy przekrój najlepszych cech jakie niesie ze sobą technologia chmury obliczeniowej w biznesie takich jak: elastyczność, zwiększona wydajność i redukcja kosztów sprzętowych poprzez skupienie się na standaryzacji różnych platform."

Wolfe przewodzi również zespołowi AMD's Security Architecture Team, który jest odpowiedzialny za implementację kluczowych technologii zabezpieczających produkty firmy AMD. Nadzoruje on również AMD's Information Security Team, który jest odpowiedzialny za ochronę infrastruktury i zasobów firmy. Wolfe posiada ponad 30 letnie doświadczenie w branży, w tym na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak HP, Motorola i Freescale.

Podczas prezentacji na nadchodzącym AMD Fusion Developer Summit 2012, który odbędzie się od 11 do 14 czerwca w Bellevue w stanie Washington, Wolfe opisze wizję firmy AMD w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo and address the industry inflection points around cloud, consumerization of IT and persistent security threats by enhancing AMD's existing security technologies

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()