BIURO PRASOWE

AMD, 23.10.2012

Nowa linia procesorów AMD FX to większa szybkość i wyższa wydajność rdzeni względem poprzedniej generacji kierowana do komputerowych entuzjastów i graczy


Procesory AMD Serii FX pobiły rekord Guinnesa i zapewniają oszałamiające wrażenia z korzystania z komputera za sprawą ośmiu odblokowanych rdzeni "Piledriver" działających z prędkością dochodzącą do 4,2 GHz
firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła,że rodzina procesorów AMD FX, która kontynuuje historię marki w dostarczaniu w pełni odblokowanych i konfigurowalnych możliwości dla zorientowanych na wydajność użytkowników komputerów stacjonarnych, pobiła swój własny rekord Guinnessa . W sercu najnowszego procesora AMD FX znajduje się nowa wielordzeniowa architektura "Piledriver" oferująca nawet 15% wzrostu wydajności w niższej cenie niż poprzednia generacja - najwyższy model procesora z tej serii to wydatek poniżej 200 USD (750 zł). Najnowsza architektura o zwiększonej wydajności jest przeznaczona do wielowątkowych aplikacji, takich jak tworzenie treści, kodowanie audio i wideo oraz gier, dając użytkownikom ekstremalną responsywność i niezwykle wielozadaniową wydajność.

"Gracze i entuzjaści komputerów kupujący procesory AMD FX mają jeszcze więcej powodów do zadowolenia wraz z rosnącą prędkością i wzrastającą wartością, którą zapewniamy poczynając od dnia dzisiejszego," powiedział Leslie Sobon, vice president of desktop and component products w firmie AMD. "Po wprowadzeniu na rynek pierwszego i jedynego w branży ośmio-rdzeniowego procesora dla komputerów stacjonarnych w zeszłym roku, mamy teraz jeszcze wyższe częstotliwości standardowe i całkiem nową, wysoko wydajną architekturę x86, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających użytkowników."

Procesory AMD FX w połączeniu z innymi technologiami AMD, takimi jak chipset płyty głównej AMD Serii 9 i karty graficzne AMD Radeon(tm) Serii HD 7000 obsługujące konfiguracje wielu monitorów w trybie Eyefinity, otwierają drzwi do świata pełnego nowych możliwości. AMD udostępnia do pobrania również aktualizacje oprogramowania, które pozwalają kreatywnym użytkownikom podnosić wydajność przy użyciu narzędzia AMD OverDrive(tm), a także umożliwiają zarządzanie ich rozgrywką w AMD Catalyst(tm) Control Center lub wykorzystanie mocy wielu kart graficznych pracujących równolegle dzięki technologii AMD CrossFire.

"Po tym, co widzieliśmy przy poprzedniej generacji procesorach AMD FX, pasjonaci podkręcania serwisu HWBOT nie mogą się doczekać, by dowiedzieć się co nowego do gry wniesie seria AMD FX" powiedział Frederik Colardyn założyciel i CEO najbardziej znanej na świecie strony internetowej traktującej o podkręcaniu procesorów - HWBOT.org. "Tak jak w przypadku poprzedniej generacji, która pobiła rekord ustanowionych częstotliwości taktowania i przesunęła ją na zupełnie nową wysokość, mamy nadzieję, że nowa seria procesorów AMD FX podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej."

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()