BIURO PRASOWE

AMD, 17.10.2012

Firma AMD ogłosiła, że serwer SeaMicro SM15000 jest zgodny z oprogramowaniem Citrix


System obsługuje teraz środowisko Citrix XenServer 6 oraz rozwiązania wirtualizacyjne firmy Citrix
Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła, że firma Citrix Systems, Inc. potwierdziła zgodność nowego mikro serwera AMD SeaMicro SM15000-XE(tm) z oprogramowaniem Citrix XenServer(r) 6 przyznając mu certyfikat Citrix Ready(r). Oprogramowanie to jest kompletnym środowiskiem wirtualizacji serwerów, które daje firmom możliwość efektywnego kosztowo budowania struktur serwerów i zapewnia ciągłość działalności biznesowej.

Citrix Ready to program weryfikacji produktu, który potwierdza zgodność z infrastrukturą Citrix Application Delivery Infrastructure. Firma AMD przeszła ten rygorystyczny proces w celu zapewnienia zgodności z wiodącą w branży platformą XenServer, która jest powszechnie uznawana za jeden z najszybszych i najbezpieczniejszych produktów wirtualizacji serwerów.

"Spodziewane jest przyspieszenie wirtualizacji centrów danych w związku z czym podjęliśmy ścisłą współpracę z Citrix, aby dać naszym klientom pewność, że mogą teraz skutecznie i efektywnie wdrażać zintegrowane rozwiązania Citrix-AMD," powiedział Andrew Feldman, general manager i corporate vice president w grupie Data Center Server Solutions firmy AMD. "Połączenie Citrix XenServer i serwera SeaMicro o najbardziej sprawnej energetycznie konstrukcji w grupie serwerów typu "high-density" jest znakomitą kombinacją, która wznosi zarządzanie i wydajność centrum danych na wyższy poziom wydajności."

AMD SeaMicro SM 15000 to najbardziej sprawna energetycznie w grupie serwerów typu "high-density" platforma centrów danych. Łączy ona moc obliczeniową, sieci oraz pamięć masową w pojedynczej dziesięcio-rackowej szafie serwerowej - w całości połączonej za pomocą wysoko-wydajnej struktury, która tworzy hiper-wydajny system wzajemnego udostępnienia komponentów. Zróżnicowana technologia firmy AMD zapewnia najwyższą wydajność i zawartość komponentów odpowiedzialnych za moc obliczeniową i pamięć masową, jak również największą przepustowość przypadającą na jednostkę obliczeniową spośród wszystkich mikro serwerów.

Ponadto, niedawno wprowadzony serwer AMD's SeaMicro SM15000 rewolucjonizuje przetwarzanie danych za sprawą opatentowanej technologii Freedom(tm) Fabric, dzięki której struktura Freedom(tm) może być bezpośrednio podłączana poza obudową SeaMicro do potężnych macierzy dyskowych, umożliwiając pojedynczemu, dziesięcio-rackowemu systemowi obsługę więcej niż pięciu patabajtów taniej i łatwej do zainstalowania pamięci masowej. Na strukturę Freedom Fabric ASIC składają się trzy kluczowe, opatentowane technologie:
- SeaMicro IOVT (technologia wirtualizacji wejścia / wyjścia), która eliminuje wszystkie poza trzema komponentami płyty głównej SeaMicro - procesorem, pamięcią operacyjną i samym układem ASIC - zmniejszając tym samym rozmiar płyty głównej, przy jednoczesnym zredukowaniu poboru energii, kosztów i niezbędnej przestrzeni.
- SeaMicro TIO (tm) (Turn It Off), która umożliwia dalszą optymalizację zasilania na mini płycie głównej poprzez wyłączenie niepotrzebnych funkcji procesora i chipsetu. Wraz z technologią SeaMicro IOVT, technologia TIO pozwala stworzyć najmniejsze
i najbardziej energooszczędne płyty główne, jakie są dostępne.
- Freedom Supercompute Fabric tworzy strukturę o przepustowości 1,28 terabitów
na sekundę, która wiąże razem 64 zoptymalizowane mini-płyty uzyskując niskie opóźnieniai niski pobór mocy połączony z ogromną przepustowością.

Więcej informacji na temat SeaMicro i przełomowych technologii micro serwera można znaleźć pod adresem www.seamicro.com.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()