BIURO PRASOWE

AMD, 27.09.2012

Firma AMD z radością powitała inicjatywę Cloud Computing Strategy Unii Europejskiej


Firma AMD z radością powitała inicjatywę Unii Europejskiej określaną mianem Zintegrowanej Strategii dla Przetwarzania w Chmurze i ogłoszoną dziś przez Neelie Kroes, wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej odpowiedzialną za Agendę Cyfrową:
"Gratulujemy i z radością witamy inicjatywę Unii Europejskiej w zakresie strategii dla przetwarzania w chmurze i jej priorytety zorientowane na poprawę konkurencyjności poprzez wykorzystywanie otwartych, niewłasnościowych standardów technologicznych," powiedział Darren Grasby, corporate vice president i general manager EMEA w firmie AMD. "Skoncentrowanie się Komisji Europejskiej na promowaniu inter-operacyjnych technologii i konkurencyjności wśród dostawców rozwiązań w zakresie chmur obliczeniowych pomoże stymulować małe i średnie przedsiębiorstwa jednocześnie dając konsumentom możliwość cieszenia się możliwościami bazujących na chmurze rozwiązań takich jak poczta e-mail, wideo i inne usługi."

Nadanie takie rangi przetwarzaniu w chmurze w działaniach na rzecz poprawy konkurencyjności europejskich przedsiębiorstw oraz pozytywny wpływ tych działań na współpracę firmy AMD z partnerami, pozwoliło firmie AMD wraz z innymi aktywnie zaangażować się w strategię Komisji Europejskiej. Firma AMD dołączyła do grupy roboczej DG Connect na poziomie inter-operacyjności, przenośności i odwracalności stosowania rozwiązań i dalej oferuje swoje doświadczenie i wiedzę uczestnicząc w miarę jak debata się rozwija.Aby uzyskać więcej informacji o firmie AMD i przetwarzaniu w chmurze, odwiedź tę stronę: http://sites.amd.com/us/business/it-solutions/cloud-computing/Pages/cloud-computing.aspx.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()