BIURO PRASOWE

AMD, 09.10.2012

Serwery HP zbudowane w oparciu o procesory firmy AMD pobiły rekord wydajności o 40%


Procesory AMD Opteron(tm) Serii 6200 umieszczone w serwerach HP Gen8 oferują najlepszą wydajność i skalowalność dla wirtualizacji.
Firma AMD ogłosiła, że klaster serwerów HP ProLiant BL465c Gen8 wykorzystujących procesory AMD Opteron(tm) Serii 6200 osiągnął najwyższy znany dotychczas wynik w teście VMmark 2.1, który przy tym jest lepszy o prawie 40% od dotychczas najlepszego! VMark to popularne, multi-serwerowe narzędzie benchmarkujące firmy VMware do mierzenia wydajności platformy i skalowalności środowisk zwirtualizowanych. Nowy rekord 59,99@62 tiles zastąpił najlepszy dotychczasowy wynik 42,79@36 tiles - 40 procent wzrostu wydajności i 72 procent wzrostu liczby maszyn wirtualnych.

Do testu firma HP wykorzystała 16 serwerów kasetowych HP ProLiant BL465c, każdy
z dwoma 16-rdzeniowymi procesorami AMD Opteron(tm) 6278, tworzących łącznie 496 wirtualnych maszyn, co stanowi średnio 31 wirtualnych maszyn dla jednej kasety o łącznym koszcie 371 USD przypadającym na jedną wirtualną maszynę. Ten rodzaj wydajności i skalowalności stanowi idealną platformę wirtualizacji dla specjalistów IT, którzy przenoszą swoje działania do skoncentrowanych środowisk wirtualizacyjnych, aby tworzyć publiczne jak i prywatne chmury.

"Nowy benchmark firmy VMware to kolejny dowód na to, że procesory AMD Opteron(tm) są idealnie dopasowane do wirtualizacji," powiedział Suresh Gopalakrishnan, corporate vice president i general manager of Servers w firmie AMD. "Serwery korzystające z wielordzeniowych procesorów AMD Opteron(tm) Serii 6200 zapewniają niezrównaną wydajność, niezawodność, skalowalność i przystępną sprawność dla środowisk zwirtualizowanych i obliczeń w chmurze."

Serwery zbudowane w oparciu o procesory AMD Opteron(tm) oferują również najlepszy stosunek ceny do wydajności, jednocześnie zmniejszając koszty inwestycyjne (CAPEX) o 30% w porównaniu do rozwiązań konkurencji. Dane te bazujące na wcześniej opublikowanych wynikach testów VMmark 2.1 systemów z segmentu high-end mogą przynieść oszczędności rzędu 130 000 USD lub więcej na jednej tylko szafie serwerowej, umożliwiając osobom odpowiedzialnym za IT w przedsiębiorstwach znacznie zmniejszyć nakłady inwestycyjne i całkowite koszty posiadania (TCO).

Firma AMD będzie prezentowała swoje rozwiązania z zakresu wirtualizacji na konferencji VMworld 2012, która odbędzie się 12 października w Barcelonie na terenie Fira Barcelona Gran Via w hali 7, poziom 0, stanowisko numer G312. Zaprezentowane zostaną tam m.in. serwer HP ProLiant DL385p Gen8 z oprogramowaniem WMware vSphere oraz View, możliwości graficzne vSphere działającym z płytami graficznymi AMD FirePro(tm), statyczny serwer SeaMicro SM10000, jak również moduły AMD Opteron(tm) i Intel Ivy Brigde dla najnowszych systemów SeaMicro SM15000.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()