BIURO PRASOWE

AMD, 09.10.2012

Nowe procesory APU Serii Z firmy AMD dla tabletów zapewniają niezwykle intensywne wrażenia w nadchodzącym systemie Microsoft Windows(r) 8


Niezrównana wydajność niesamowitych kart graficznych AMD Radeon(r) podnosi poprzeczkę na rynku wysoce przenośnych urządzeń typu tablet.
Firma AMD ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu dla wydajnych tabletów i komputerów mało formatowych - procesora AMD Z-60 z akceleracją graficzną. Jest to procesor APU o najniższym poborze prądu, który zapewnia bezprecedensową wydajność oraz technologię AMD AllDay(tm) dla tabletów o grubości zaledwie 10 mm. To znakomite połączenie różnych funkcji, oszałamiającej jakości grafiki, obsługi najnowszych aplikacji i interfejsów w systemie Microsoft Windows(r) 8, a także wstecznej kompatybilności z systemem z systemem Windows 7 oraz kompletnym zestawem starszych aplikacji Windows, które czyni z procesora AMD Z-60 idealne rozwiązanie dla różnego typu konstrukcji.

Pierwsze tablety zbudowane w oparciu o procesory AMD Z-60 z akceleracją graficzną spodziewane są globalnie na rynku jeszcze w tym roku wraz z pojawieniem się systemu Windows 8. Procesor AMD Z-60 z akceleracją graficzną jest pełen funkcji zaprojektowanych w celu poprawy wrażeń użytkowych z korzystania tabletów, włączając w to technologię AMD Start Now, która umożliwia szybkie uruchomienie i wznowienie z uśpienia , a także aż osiem godzin pracy na baterii podczas przeglądania Internetu oraz do sześciu godzin odtwarzania filmów HD . Równie imponująco przedstawiają się możliwości graficzne procesora APU zapewnione przez zintegrowaną kartę graficzną AMD Radeon(tm) obsługującą rozdzielczość Full HD 1080p, wyjście HDMI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy oraz cechującą się imponującą wydajnością w grach wraz z możliwościami Microsoft Direct X(r)11.

Tablety z procesorami AMD będą mogły korzystać z serwisu AMD App Zone, tj. będą miały zapewniony dostęp do kompletnego zasobu popularnych aplikacji, które wykorzystują pełne możliwości obliczeniowe procesora.

"Użytkownicy tabletów oczekujący bezkompromisowych doznań zarówno przy tworzeniu jak i korzystaniu z rozmaitych treści na platformie Microsoft Windows 8 teraz, dzięki procesorom AMZ Z-60 z akceleracją graficzną otrzymają wydajną i niedrogą opcję do wyboru" powiedział Steve Belt corporate vice president of Ultra-Low Power Products w firmie AMD. "Widzimy dużą lukę pomiędzy produktami o niskiej wydajności a tymi z wysoką ceną, która pozwala firmie AMD zaoferować sprzęt odpowiedni dla tabletów, który zadowoli zarówno naszych klientów jak i użytkowników końcowych."

Dostępność
Procesor AMD Z-60 APU jest od dzisiaj wysyłany do klientów, którzy w tym roku powinni uruchomić sprzedaż swoich systemów.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()