BIURO PRASOWE

Segro, 08.10.2012

Sonoco i SEGRO przedłużają współpracę


SEGRO, wiodący deweloper i zarządca nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie, przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowej z firmą Sonoco w Polsce. Kontrakt obejmujący łącznie 23 700 m² powierzchni w Tulipan Park Stryków podpisano z końcem sierpnia.
Sonoco Products Company, amerykański, globalny dostawca różnorodnych opakowań konsumenckich, produktów przemysłowych i opakowań ochronnych, do Tulipan Park Stryków wprowadził się w 2008 r. Firma zajmuje powierzchnię dostosowaną do jej indywidualnych wymagań, obejmującą 21 600 m² magazynu przeznaczonego na kompletację oraz 2 100 m2 biur. W sierpniu tego roku firma zdecydowała się pozostać w Tulipan Park Stryków i nadal prowadzić stąd działalność dystrybucyjno-logistyczną.

"Jesteśmy zadowoleni z faktu, że firma Sonoco, zdecydowała się przedłużyć umowę najmu w Tulipan Park Stryków. To dowód na to, że oferta SEGRO cieszy się zainteresowaniem klientów, a usytuowanie w jednym z najbardziej dynamicznych regionów w Polsce sprzyja rozwojowi firmy. Cieszymy się z możliwości dalszej współpracy z Sonoco." - skomentował przedłużenie umowy Waldemar Witczak, Dyrektor Regionu SEGRO.

Inwestycja Tulipan Park Stryków położona jest w jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarczych Polski, bezpośrednio przy autostradzie A2, w pobliżu planowanego węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód), dzięki czemu zapewnia doskonałe możliwości dla prowadzenia działań dystrybucyjnych. Park jest największym centrum logistycznym SEGRO w Europie Centralnej. Docelowo obiekt zaoferuje 400 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, produkcyjnej i biurowej, z czego zrealizowano już ponad 180 000 m2. Tulipan Park Stryków, położony jest także częściowo na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zapewniając liczne korzyści dla przedsiębiorców.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl