BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 28.09.2012

Weekend pod znakiem 34. Maratonu Warszawskiego


Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego święta biegania. 30 września z Mostu Poniatowskiego wystartuje 34. Maraton Warszawski. Po przebyciu królewskiego dystansu blisko 8 tysięcy zawodników wbiegnie na metę na Stadionie Narodowym w Warszawie. O atmosferę i doping maratończyków jak zwykle zadbają zapaleni kibice. Maraton Warszawski to jednak nie tylko moc sportowych emocji, ale również okazja do zabawy i wsparcia innych dzięki akcjom charytatywnym. Fundacja "Maraton Warszawski" gorąco zachęca do aktywnego uczestnictwa w imprezie!
Najbliższy weekend upłynie w duchu sportowej rywalizacji i zabawy. Po raz 34. ulicami Warszawy pobiegną zawodnicy Maratonu Warszawskiego walcząc o najwyższe laury. Organizatorzy zachęcają do kibicowania biegowym śmiałkom na całej trasie biegu, a potem zapraszają na uczczenie imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Fundacja "Maraton Warszawski" przypomina także, że w związku ze zmianami w organizacji ruchu na ulicach, którymi pobiegnie maraton przygotowano informator drogowy i mapkę komunikacyjną dla kierowców dostępne pod poniższym linkiem: http://www.maratonwarszawski.com/komunikacja.

Uczestników 34. Maratonu Warszawskiego od startu do mety poniesie muzyka. Na trasie biegacze spotkają kolejno: grupę perkusyjną Sals Hall Ortodox wraz z Teamem JIWOK, Marimbaki - jedną z najmłodszych grup bębniarskich w Polsce, muzyków z Pogotowia Energetycznego, reprezentację Fundacji Synapsis prowadzącej akcję "Biegiem na Pomoc", zespoły perkusyjne Ritmodelia i Drumbastic oraz uczestnicy Ursynowskiej Strefy Kibicowania i akcji Mistrzowie Kibicowania.

Po raz pierwszy Maratonowi Warszawskiemu będzie towarzyszyć Maraton Sztuki. Projekt zakłada połączenie dwóch wydarzeń - sportowego i artystycznego. W czterech punktach na trasie kibice będą mieli okazję zapoznać się z twórczością młodych artystów z Teatru Realistycznego i Teatru AVATAR oraz Pauliny Tkacz i Dagmary Sobczyk. Bieg będzie także nieoficjalnym maratonem pomocy. Podczas tegorocznej edycji będzie można wesprzeć między innymi kampanię Amnesty International "Stop Przymusowym Wysiedleniom". W trakcie niedzielnej imprezy działacze organizacji będą zbierać podpisy pod petycją sprzeciwiając się przymusowym wysiedleniom, a dwójka z nich przebrana za spychacze, symbole akcji, wystartuje w zawodach.

W ramach akcji Fundacji Przeciwko Leukemii oraz Ośrodka Dawców Szpiku Medigen,
w maratonie pobiegnie Krzysiek, który jest po przeszczepie szpiku kostnego. Tym samym będzie zachęcać do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Kolejna inicjatywa to Kompania Wrażeń - pomysł Fundacji Bátor Tábor, dzięki któremu biegacze uczestniczący w 34. Maratonie Warszawskim będą zbierać pieniądze na międzynarodowe obozy wakacyjne dla chorych dzieci. Wszystkie środki zostaną przekazane na organizację terapeutycznych obozów pełnych wrażeń i przygód dla dzieci ze zdiagnozowanymi chorobami chronicznymi i nowotworowymi. Fundusze będą również zbierane dla Daniela, 4-latka u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Biegnąc razem z inicjatorami akcji będzie można zbierać pieniądze na leczenie chłopca.

Podczas maratonu w ramach trwającej do 18 października zbiórki pieniędzy dla chorej na mukowiscydozę Zuzi promowana będzie sprzedaż trofeum Zofii Klepackiej z Igrzysk Olimpijskich LONDYN 2012 - brązowego medalu w żeglarskiej klasie RS:X. Grupa zaprzyjaźnionych uczestników wystartuje w maratonie w koszulkach akcji "medal dla Zuzi".

Więcej informacji na temat 34. Maratonu Warszawskiego i wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie www.maratonwarszawski.com.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52