BIURO PRASOWE

Segro, 04.09.2012

SEGRO nabywcą Ożarów Business Center


SEGRO, wiodący deweloper i zarządca nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie, zakończył proces zakupu kompleksu magazynowego Ożarów Business Center. Brytyjski deweloper kupił położony w okolicy Warszawy park logistyczny za kwotę 14,1 milionów euro od zarządzanego przez Orco Property Group S.A., Endurance Real Estate Fund.
Ożarów Business Center, kompleks o powierzchni 36 600 m², składa się z czterech wolnostojących budynków przeznaczonych do prowadzenia działalności logistycznej i lekkiej produkcji. Inwestycja zlokalizowana jest w Ożarowie, w odległości 16 kilometrów od centrum Warszawy, bezpośrednio przy nowej autostradzie A2 (Warszawa - Poznań - Berlin). Najemcami parku są czołowe polskie i międzynarodowe firmy np. CAT, Joanna, Nowa Era czy TP Link.

Transakcja wzmocni pozycję SEGRO w regionie Warszawy, największym rynku powierzchni magazynowych w Europie Centralnej. W rezultacie portfel nieruchomości SEGRO w Warszawie wzrasta do 90 000 m² powierzchni istniejącej, a potencjał rozwojowy obejmuje dalsze 80 000 m² w ramach Tulipan Park Warszawa.

"Transakcja jest doskonałym przykładem naszej strategii reinwestowania zasobów finansowych w sektor logistyczny, w kluczowych lokalizacjach, znajdujących się przy głównych korytarzach transportowych. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszego zespołu będziemy mogli wygenerować wartość dodaną przedmiotowej nieruchomości, jak również wzmocnić naszą pozycję w Warszawie." komentuje transakcję Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjny SEGRO Central Europe.

Podmiotem sprzedającym centrum w Ożarowie jest Endurance Real Estate Fund - luksemburski zamknięty fundusz parasolowy z wydzielonymi subfunduszami, których działalność dotyczy transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Europie Centralnej. Edurance Fund jest zarządzany przez Orco Property Group S.A. - inwestora, dewelopera i zarządcę nieruchomości komercyjnych i hotelowych. Orco Property Group ma swoją siedzibę w Luxemburgu, w Europie Centralnej obecna jest od 1991. Firma notowana jest na paryskiej giełdzie Euronext, a także na Praskiej i Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Doradcami SEGRO w transakcji były firmy: Jones Lang LaSalle, HoganLovells, KPMG oraz Hill International.

Sławomir Jędrzejewski, Associate Director Jones Lang LaSalle komentuje: "Inwestycja stanowi element programu rozwoju biznesu SEGRO na głównych rynkach magazynowych. Cieszymy się, że doradzaliśmy SEGRO w tej transakcji i liczymy na ponowną współpracę przy kolejnych projektach."

Doradcami Endurance Fund w transakcji były firmy: Cushman & Wakefield oraz Salans.

"Ożarów Business Center to nowoczesny obiekt w atrakcyjnej lokalizacji. Jest to również dobry produkt inwestycyjny gwarantujący właścicielowi stały dochód z obecnych umów najmu" - mówi Piotr Szmilewski, Starszy Konsultant z Grupy Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl