BIURO PRASOWE

AMD, 27.08.2012

Rozwiązania wirtualizacji AMD zapewniają wiodącą skalowalność obniżając zarazem wymagane, całkowite koszty posiadania sprzętu


Systemy AMD mogą zredukować koszt inwestycji wdrożeń systemowych nawet o 30%; tj. nawet do 130 000 dolarów na jedną szafę serwerową
Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła dziś, że środowiska wirtualizacji działające na serwerach opartych na procesorze AMD Opteron(tm) zapewniają doskonały stosunek wydajności do ceny przy jednoczesnym zmniejszeniu wydatków związanych z inwestycjami na wdrożenia systemów (tzw. cap-ex) nawet o 30% w porównaniu do innych podobnych rozwiązań. Wnioski bazujące na ostatnio opublikowanych wynikach testów systemów wysokiej klasy w programie VMmarkTM 2.1, wskazują, że oszczędności mogą dochodzić do 130 000 dolarów lub więcej na jednej szafie serwerowej. Pozwala to osobom odpowiedzialnym za inwestycje w sektorach IT znacznie zmniejszyć cap-ex oraz całkowity koszt posiadania sprzętu (tzw. współczynnik TCO).

Kolejny test został wykonany za pomocą programu VMware ESX(tm) na bardziej typowym wirtualnym środowisku, na który składały się średniej klasy konfiguracje procesora i pamięci, pokazuje, że procesory AMD Opteron wypadają lepiej w porównaniu z systemami Intela zarówno w klasyfikacji cenowej, jak również w stosunku wydajności do ceny . Ponadto trzeci test z Hyper-V przy użyciu od 14 do 38 maszyn wirtualnych, także korzystających z średniej klasy konfiguracji procesorów i pamięci, pokazuje, że serwery zbudowane w oparciu o procesory AMD Opteron oferują nie tylko najlepszy stosunek wydajności do ceny, ale także znakomitą skalowalność uwidaczniającą się wraz ze wzrostem wykorzystania serwera.

"Wirtualizacja to optymalne zastosowanie dla procesorów AMD Opteron," powiedział Suresh Gopalakrishnan, vice president and general manager of Servers w firmie AMD. "Serwery wykorzystujące procesory o dużej liczbie rdzeni, jak AMD Opteron(tm) serii 4200 i 6200, konsekwentnie zapewniają naszym klientom wyjątkową skalowalność i niższy koszt utrzymania wirtualnych maszyn w zwirtualizowanych środowiskach IT, co służy łączeniu serwerów w większe grupy i budowaniu publicznych lub prywatnych chmur obliczeniowych."

AMD zaprezentuje swoje rozwiązania do wirtualizacji na konferencji VMworld(r) 2012 odbywającej się 30 sierpnia w Moscone Center w San Francisco, na stoisku nr 801. Zaprezentowane zostaną serwery HP DL385p i Dell PowerEdge R815 działające
w środowisku VMware vSphere(tm) i View(tm), możliwości graficzne wykorzystania vSphere z kartami graficznymi AMD FirePro(tm), a także po raz pierwszy pokazane zostaną moduły AMD Opteron dla platformy AMD SeaMicro.

Mike Wolfe, Senior Vice President i Chief Information Officer w firmie AMD oraz Rich Brunner Chief Platform Architect w firmie VMware będą wypowiadać się w trakcie super sesji zatytułowanej "Transformacja firmy poprzez przetwarzanie w chmurze", dziś o 0:30 naszego czasu. Ponadto Ruben Soto, Field Engineer w firmie AMD również dzisiaj będzie omawiać temat: "Rozpatrzenie wydajności NUMA w VMware vSphere," w sesji o godzinie 20:40.

Więcej informacji o firmie AMD i jej uczestnictwie w konferencji Vmworld 2012 można znaleźć pod adresem: www.amd.com/vmworld2012.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()