BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 29.08.2012

Drobna zmiana trasy 34. Maratonu Warszawskiego


Już wszystko jasne - z powodu awarii na budowie drugiej linii metra dojdzie jedynie do nieznacznej zmiany na trasie 34. Maratonu Warszawskiego. Zmiana trasy dotyczy odcinka między 9 a 10 kilometrem. Uczestnicy zawodów pobiegną nad tunelem - czyli starym przebiegiem Wisłostrady. Organizatorzy gorąco zachęcają do udziału we wrześniowym biegu.
W porównaniu z pierwotnymi założeniami trasa 34. Maratonu Warszawskiego ulegnie jedynie minimalnej zmianie. Zamiast przez zamknięty z powodu awarii tunel, zawodnicy pobiegną nad wyłączonym z ruchu odcinkiem ulicy - starym odcinkiem Wisłostrady. Zmianę ustalono na spotkaniu Prezesa Fundacji "Maraton Warszawski" Marka Troniny
z wiceprezydentem Warszawy Jackiem Wojciechowiczem, które odbyło się 28 sierpnia.

Zawodnicy wystartują z Mostu ks. Józefa Poniatowskiego, skąd pobiegną Alejami Jerozolimskimi, skręcą przy palmie na Rondzie de Gaulle'a i ruszą w kierunku Starego Miasta. Następnie uczestnicy miną Plac Piłsudskiego, Plac Teatralny, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta III Wazy i piękne kamieniczki Starego Miasta. Dalej na trasie pojawią się fontanny na Podzamczu, Rezerwat Natolin, Belweder, Łazienki Królewskie, Ogród Botaniczny oraz Plac Trzech Krzyży. Z ostatnimi dwoma kilometrami trasy maratończycy zmierzą się na Moście Poniatowskiego kierując się w stronę mety usytuowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

- Dziękujemy władzom miasta i województwa za przychylność oraz pomoc w szybkim zaakceptowaniu zmiany. Ze względu na wygodę, zarówno zawodników jak i mieszkańców Warszawy, cieszymy się, że trasa biegu została zmieniona w niewielkim fragmencie - mówi Marek Tronina, prezes Fundacji "Maraton Warszawski".

Wszystkich, którzy przed startem będą chcieli wirtualnie przebyć trasę 34. Maratonu Warszawskiego, zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez partnera imprezy Accreo Taxand. Kilometr po kilometrze będzie można zobaczyć z jaką trasą przyjdzie zawodnikom zmagać się 30 września. Materiał jest dostępny pod poniższym linkiem: http://www.youtube.com/user/AccreoAllBlues.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52