BIURO PRASOWE

Uczelnia Łazarskiego, 24.08.2012

Nowoczesna liderka i jej biznes z "work life-balance"


W dzisiejszych czasach kobiety stawiają sobie wiele wyzwań i chcą z pasją realizować się w różnych dziedzinach życia. Osiągnięcie sukcesu nie musi ograniczać się do alternatywy pomiędzy karierą zawodową a życiem prywatnym. Dla wielu kobiet sama konieczność dokonywania takiego wyboru oznaczałaby sprzeniewierzenie się swoim ideałom. Właśnie do ambitnych, odważnych, mających pomysł na siebie kobiet skierowane są studia podyplomowe "Własny biznes z work-life balance". Ten pierwszy na rynku, roczny program dedykowany wyłącznie kobietom chcącym z sukcesem i bez ryzyka prowadzić własny biznes, powstał w ramach Akademii Liderek działającej w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Partnerem strategicznym studiów jest Akademia Kobiet Sukcesu, a partnerem wspierającym Sukces Pisany Szminką.
Kobiety w Polsce są lepiej wykształcone niż mężczyźni, a ich wiedza na temat gospodarki oraz prowadzenia biznesu staje się coraz głębsza i bardziej wyspecjalizowana. Współczesne Polki chcą podążać własną ścieżką, która pozwoli im na łączenie realizacji ambitnych celów zawodowych, ze spełnieniem i poczuciem harmonii na gruncie osobistym. Sukcesywnie zmieniają się normy kulturowe, według których cechy takie jak przedsiębiorczość i odwaga nie są przypisywane już tylko mężczyznom. Kolejne pokolenia kobiet z coraz większą otwartością podchodzą do wyzwań, jakie stawia przed nimi życie i coraz chętniej angażują się w karierę i rozwój zawodowy. Praca nie jest jedyne obowiązkiem i sposobem na zarabianie pieniędzy, ale stanowi cel sam w sobie i źródło życiowej satysfakcji. Pomimo tych zmian w świadomości, większej otwartości na świat oraz na wyzwania, jakie stawia przed kobietami życie, bezpieczeństwo rodziny oraz harmonijnie kształtowane relacje z ludźmi nie schodzą na dalszy plan. Dbanie o najbliższych i jednocześnie spełnianie się w życiu zawodowym stało się swoistym wyzwaniem, które kobiety chcą podjąć. W tym celu coraz częściej uważnie i świadomie planują swoją karierę zawodową. Dla wielu nawet praca w dużej organizacji, zapewniająca poczucie stabilizacji, nie jest szczytem ambicji i spełnieniem marzeń o samowystarczalności finansowej. Faktem staje się w obecnych czasach wychodzenie poza utarte schematy. Kobiety dochodzą do wniosku, że dopiero samodzielnie prowadzony biznes może zapewnić im oraz ich najbliższym dostatnie życie, a także być źródłem prawdziwego spełnienia.

Jednak pomimo zmieniającego się świata i coraz lepszego przygotowania kobiet do prowadzenia biznesu, wiele pań nie decyduje się na założenie własnego przedsiębiorstwa. Składa się na to szereg czynników. Przede wszystkim kobiety obawiają się porażki i z tego powodu odkładają decyzję o założeniu firmy. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Akademię Kobiet Sukcesu wśród uczestniczek konferencji poświęconych tematyce kobiecej przedsiębiorczości. Wykazały one, że aż 95 na 100 kobiet pracujących na etacie myśli o założeniu własnej firmy. Kobiety chcą prowadzić samodzielny biznes głównie z potrzeby samorealizacji i chęci bycia niezależną finansowo. Czują, że mają wiele cennych kompetencji pomocnych
w prowadzeniu biznesu, ale z drugiej strony aż 60% uczestniczek badania obawia się ryzyka i problemów związanych z finansami - niewystarczających przychodów, ponoszenia wysokich, niespodziewanych kosztów, utraty płynności finansowej lub wręcz upadku firmy w pierwszym roku działalności.

Marząc o własnym biznesie, a jednocześnie nie chcąc, by był on wyłącznie źródłem stresu i strachu o własną płynność finansową, warto zabrać się do realizacji tego marzenia w sposób przemyślany i możliwie najmniej ryzykowny. Dobrze jest doprecyzować taki plan, który umożliwi osiągnięcie własnych celów w oparciu
o sprawdzoną wiedzę ekspertów i praktyków biznesu. Stąd w warszawskiej Uczelni Łazarskiego powstała idea specjalnych studiów podyplomowych, zgodnych z filozofią "work-life balance", skierowanych do kobiet pragnących odnieść sukces. Ten innowacyjny pomysł jest rozwiązaniem dla pań, które chcą realizować się w życiu zawodowym, świadomie kształtować swój styl pracy oraz czerpać satysfakcję z życia osobistego. Dzięki uczestnictwu w serii zajęć proponowanych przez Uczelnię i Akademię Kobiet Sukcesu, studentki zyskają większą wiedzę na temat własnych możliwości, będą uczyć się jak skutecznie działać i realizować swoje cele, a równocześnie pogodzić życie zawodowe z osobistym.

Program studiów podyplomowych "Własny biznes z work-life balance" składa się z dwóch bloków. Pierwszy to blok kompetencyjny skoncentrowany wokół odkrywania i wzmacniania zasobów pomocnych w stworzeniu własnej firmy oraz ćwiczeniu umiejętności potrzebnych w realnym biznesie, by stać się jego liderką. Drugi blok, to blok związany z praktyką biznesową, skupiony wokół nauki praktycznych umiejętności niezbędnych do skutecznego prowadzenia własnej firmy, podstawowych zagadnień z zakresu budowania marki, wiedzy o zarządzaniu finansami oraz metod kierowania pracownikami. Studia umożliwią również wymianę doświadczeń w ramach działań networkingowych oraz nawiązanie relacji, które w przyszłości mogą zaowocować w życiu zawodowym i prywatnym słuchaczek.

Uruchamiany w październiku w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego kierunek studiów jest unikatową ofertą na polskim rynku edukacyjnym skierowaną do kobiet. Studia te zapewniają wypracowanie konkretnych umiejętności biznesowych i pomysłu na siebie. W trakcie ich trwania każda z uczestniczek będzie miała niepowtarzalną okazję zastosować w praktyce zdobytą wiedzę pod okiem doświadczonych mentorów i trenerów biznesu. Studentki rocznego programu będą miały za zadanie stworzyć swój koncept na biznes, opracować stosowny plan realizacji i sprawdzić jego działanie przed wprowadzeniem w życie. Nawet najbardziej niecodzienne pomysły na zarabianie pieniędzy będą mogły dojrzeć i przekształcić się w konkretny biznesplan. Projekty biznesowe będą zmieniały się w ciągu całego roku w miarę zdobywania przez uczestniczki nowej wiedzy i umiejętności, gwarantując optymalne rozwiązania. Studia "Własny biznes z work-life balance" to także pierwsza okazja dla kobiet na zdobycie kompetencji biznesowych w oparciu o unikalną formułę ukierunkowaną na realne efekty. Cała przekazywana wiedza będzie na bieżąco testowana w praktyce, zgodne z zasadą "zero niepotrzebnej teorii, 100% użyteczności". Zajęcia poprowadzą, wyłącznie w formie aktywizujących szkoleń i praktycznych seminariów, doświadczone przedsiębiorczynie i praktycy biznesu. Pierwszy zjazd odbędzie się w II połowie października.

I nawet jeśli absolwentki przekonają się, że prowadzenie samodzielnego przedsiębiorstwa nie jest ich prawdziwym powołaniem, zdobytą wiedzę i większą świadomość swoich możliwości będą mogły
z powodzeniem wykorzystać w obecnej pracy zawodowej. A zawiązane podczas studiów znajomości, mogą zaowocować nie tylko nowymi przyjaźniami, ale też zupełnie nowymi pomysłami na wspólny biznes.

Więcej informacji można zyskać pod adresem: http://rekrutacja.lazarski.pl/ckp/studia-podyplomowe/akademia-liderek/wlasny-biznes-z-work-life-balance

***

Kontakt dla prasy:
Emilia Hahn, Partner of Promotion
tel. 22 858 74 58 wew. 85
e-mail:

Magdalena Gniadek, Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego
tel. 22 543 53 22
e-mail: