BIURO PRASOWE

Uczelnia Łazarskiego, 24.08.2012

Nowe studia dla przedsiębiorczych kobiet - "Własny biznes z work-life balance"


Uczelnia Łazarskiego przygotowała wspólnie z Akademią Kobiet Sukcesu unikalną ofertę edukacyjną skierowaną do przedsiębiorczych kobiet. Od października w Centrum Kształcenia Podyplomowego rusza Akademia Liderek, a w ramach niej: nowe studia podyplomowe: "Własny biznes z work-life balance" Roczny program dedykowany jest kobietom, które chcą z sukcesem i bez zbędnego ryzyka prowadzić własną firmę. Projekt wspiera Sukces Pisany Szminką.
Uruchamiany od października nowy kierunek studiów podyplomowych przeznaczony jest dla wszystkich kobiet pragnących zmiany w swoim życiu. "Własny biznes z work-life balance" dedykowany jest kobietom myślącym o rozpoczęciu pracy na własny rachunek. Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego wraz z Akademią Kobiet Sukcesu przygotowali praktyczne studia podyplomowe zapewniające konkretne umiejętności biznesowe w zakresie prowadzenia firmy oraz dające wiedzę dotyczącą założenia własnej działalności. W trakcie studiów każda z uczestniczek będzie miała niepowtarzalną okazję, aby od razu zastosować zdobyte umiejętności pod okiem doświadczonych mentorów i trenerów biznesu. Studentki będą mogły wymyślić swój własny biznes i bez ponoszenia ryzyka finansowego sprawdzić w praktyce jego powodzenie. Kierunek "Własny biznes z work-life balance" to unikalna możliwość na zdobycie kompetencji biznesowych w oparciu o unikalną formułę ukierunkowaną na realne efekty. Cała przekazywana wiedza będzie na bieżąco testowana w praktyce, zgodne z zasadą "zero niepotrzebnej teorii, 100% użyteczności". Zajęcia, wyłącznie w formie warsztatów oraz angażujących uczestników szkoleń i seminariów, poprowadzą doświadczone przedsiębiorczynie i praktycy biznesu. Studia są też szansą na nawiązanie biznesowych relacji i nowych przyjaźni, które w przyszłości mogą zaowocować w życiu zawodowym słuchaczek.

Odkryłyśmy, że kobiety, oprócz ogromnej chęci założenia własnego biznesu, mają także ogromne obawy związane z jego prowadzeniem. Lęk przed porażką hamuje je przed dalszymi krokami. Zdecydowałyśmy się więc wspierać kobiety "na starcie" tak, aby łapały wiatr w żagle i nie bały się uwierzyć w swoje możliwości -komentuje Małgorzata Smoczyńska z Akademii Kobiet Sukcesu, jedna z pomysłodawaczyń studiów dedykowanych kobietom chcącym otworzyć własny biznes.

Badania Akademii Kobiet Sukcesu przeprowadzone wśród uczestniczek konferencji poświęconych tematyce kobiecego biznesu, wykazały, że aż 95 na 100 kobiet pracujących na etacie myśli o założeniu własnej firmy.
Z jednej strony wiele kobiet chce prowadzić własny biznes - głównie z potrzeby samorealizacji i chęci bycia niezależną finansowo; czują też, że mają wiele cennych kompetencji pomocnych w prowadzeniu biznesu.

Z drugiej zaś strony aż 60% uczestniczek badania odkłada w czasie decyzję o rozpoczęciu własnej działalności, obawiając się głównie ryzyka i problemów związanych z finansami - niewystarczających przychodów, ponoszenia wysokich, niespodziewanych kosztów, utraty płynności finansowej lub wręcz upadku firmy w pierwszym roku działalności.

Własny biznes może być ogromną szansą dla wielu kobiet, by z powodzeniem połączyć pracę zawodową z osobistym dążeniem do samorealizacji w innych dziedzinach. Może to być ogromna szansa dla wszystkich kobiet ceniących niezależność, które chcą skoncentrować się na pracy umożliwiającej maksymalne korzystanie zarówno z własnego potencjału, jak i z życia. Otwierając nowy kierunek na Uczelni Łazarskiego chcemy umożliwić kobietom nie tylko zdobycie praktycznych umiejętności biznesowych, które mogą wykorzystać w prowadzeniu własnego biznesu, ale również pomóc im w poznawaniu i rozwijaniu własnego potencjału. Sądzę, że nowe studia podyplomowe będą doskonałą okazją, by przekonać się, że pokonywanie własnych ograniczeń jest najlepszą drogą do sukcesu, a praca zawodowa nie musi wiązać się z rezygnacją

z życia osobistego - mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Rekrutacja na studia trwa do 30 września. Zajęcia odbywają się w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach. Więcej szczegółowych informacji dostępnych jest pod adresem: http://rekrutacja.lazarski.pl/ckp/studia-podyplomowe/akademia-liderek/wlasny-biznes-z-work-life-balance/

***

Kontakt dla prasy:
Emilia Hahn, Partner of Promotion
tel. 22 858 74 58 wew. 85
e-mail:

Magdalena Gniadek, Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego
tel. 22 543 53 22
e-mail: