BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 28.08.2012

Ostatni tydzień podstawowej stawki opłaty startowej


Warto szybko podejmować decyzję o starcie w 34. Maratonie Warszawskim - na 5 tygodni przed biegiem lista startowa liczy ponad 7500 osób! Tylko przez ostatni tydzień zapisało się ponad 800 zawodników. Limit jaki wyznaczyli Organizatorzy to 8 tysięcy biegaczy. Przypominamy także o zmianie opłaty startowej - tylko do końca sierpnia uczestnicy zapłacą 100 zł za udział w biegu.
Fundacja "Maraton Warszawski" przypomina, że jedynie do końca sierpnia uczestników obowiązuje podstawowa stawka opłaty startowej 34. Maratonu Warszawskiego
w wysokości 100 zł. Przez pierwsze trzy tygodnie września wpisowe wynosić będzie 150 zł; a po 21 września - 200 zł. Pula numerów startowych wynosi 8 000. Otrzymanie miejsca startowego gwarantuje dokonanie pełnej rejestracji - wypełnienie elektronicznego formularza oraz uiszczenie opłaty startowej. O kolejności nadawania numerów startowych decyduje data dotarcia wpisowego. Zachętą do szybkiej decyzji o udziale w biegu może być informacja, że osoby, które opłacą wpisowe do końca sierpnia pobiegną z imiennymi numerami startowymi.

Ostatnia niedziela września zostanie z pewnością wyjątkowo zapamiętana w historii polskich maratonów - zawodnicy 34. Maratonu Warszawskiego będą finiszowali na Stadionie Narodowym w Warszawie, słynnej arenie wielkich zmagań i sportowych emocji. Ponadto będzie to zapewne największy bieg maratoński w historii Polski - na niecałe 5 tygodni przed zawodami lista startowa liczy już ponad 7500 uczestników! Maraton Warszawski to przekraczanie własnych granic i bicie życiowych rekordów, ale również wielkie wydarzenie społeczne zmieniające oblicze miasta. 30 września Warszawa będzie żyć maratonem, a Warszawiacy będą mieli w tym kluczowy udział. Należy jednak także pamiętać, że co roku impreza powiększa się o kolejną rzeszę zawodników i kibiców z innych miast polskich oraz z zagranicy - do tej pory zapisali się uczestnicy z niemal 60 krajów. Warto wspomnieć, że tegoroczny Maraton Warszawski niewątpliwie zyska dodatkowo na prestiżu, ponieważ w ramach Mistrzostw Polski Kobiet w biegu maratońskim obejrzymy rywalizację najlepszych polskich zawodniczek.

Jednocześnie zapraszamy gorąco do obejrzenia ostatniego odcinka serii filmów "Historia polskiego maratonu", w którym mowa m.in. o 34. Maratonie Warszawskim. Film można obejrzeć pod poniższym linkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=qCwd4L4lBR8&feature=plcp

Wszystkich chętnych do udziału w 34. Maratonie Warszawskim zapraszamy do zapisów na stronie internetowej imprezy (www.maratonwarszawski.com/registration/create). Zostań Bohaterem Narodowego!

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52