BIURO PRASOWE

AMD, 14.08.2012

Mistrzowie wakacji AMD


Tegoroczne lato przebiega pod znakiem największych sportowych wydarzeń na świecie. Do walki o najwyższe laury w czerwcu stanęli piłkarze podczas Mistrzostw Europy, a już miesiąc później rywalizację o medale w Londynie rozpoczęli Olimpijczycy. W trakcie pasjonujących rozgrywek wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych. Wakacyjnych mistrzów na rynku komputerów przenośnych wybrała też firma AMD. Oto lista na której znaleźli się trzej zwycięzcy bohaterowie, każdy z nich najlepszy w swojej kategorii:
HP Pavilion dm1-4210sw
Długodystansowiec, najlepszy laptop do zabrania w daleką podróż - jest w stanie pracować z dala od gniazdka aż przez 10 godzin! Przy nim wielogodzinne opóźnienia na kolei przestają być straszne. W lipcu pasażerowie opóźnionego pociągu relacji Szczecin-Przemyśl wyposażeni w ten sprzęt nie zauważyli nawet, że do stacji docelowej dotarli dzień później!

Sony VAIO SVE1111M1E
Zgrabny, poręczny i wpadający w oko śliczny notebook, który ma w sobie coś z gimnastyków artystycznych. Sony Vaio to elegancki sprzęt dużo bardziej pasujący do koloru paznokci jego właścicielki niż standardowy model. Waży zaledwie 1,5 kg, co nie będzie stanowiło zbytniego obciążenia dla damskiej torebki. Lekki jak piórko notebook szczególnie przypadnie do gustu młodym energicznym Paniom, które swój komputer chcą mieć zawsze pod ręką.

Samsung NP535U3C-A02PL
Wieloboista, który dzięki swojej uniwersalności odnajduje się na różnych płaszczyznach. Doskonale sprawdza się w sprincie - uruchomienie trwa zaledwie 20 sekund, a włączenie ze stanu uśpienia tylko dwie! Jest niezwykle smukły - co dodaje mu szyku i elegancji, ale i wytrzymały, zawdzięcza to aluminiowej obudowie, która w pełni zabezpiecza go przed mechanicznymi uszkodzeniami.


Specyfikacja techniczna:

HP Pavilion dm1-4210sw
Rozmiar: 11,6''
Procesor: dwurdzeniowy AMD E1-1200 z akceleracją graficzną
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7310M
Pamięć RAM: 4 GB
Dysk twardy: 500 GB
Komunikacja bezprzewodowa: 802.11b/g/n; Bluetooth
Porty: 3x USB 2.0, LAN, HDMI, VGA, wyjście dla mikrofonu, wejście dla słuchawek lub głośników
Bateria: do 10 godzin pracy
Waga: Od 1,6 kg

Sony VAIO SVE1111M1E
Rozmiar: 11,6''
Procesor: dwurdzeniowy AMD E2-1800 z akceleracją graficzną
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7340M
Pamięć RAM: 4 GB (z możliwością rozbudowy do 8 GB)
Dysk twardy: 500 GB
Komunikacja bezprzewodowa: Standard Bluetooth 4.0 + HS
Porty: 2x USB 2.0 , 1x USB 3.0 z funkcją ładowania, HDMI, VGA, LAN, wyjście dla mikrofonu, wejście dla słuchawek lub głośników
Bateria: do 6 godzin pracy
Waga: 1,5 kg

Samsung NP535U3C-A02PL
Rozmiar: 13.3"
Procesor: dwurdzeniowy AMD A6-4455M z akceleracją graficzną
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7500G
Pamięć RAM: 4 GB (z możliwością rozbudowy do 8 GB)
Dysk twardy: 500 GB
Komunikacja bezprzewodowa: Bluetooth 4.0
Porty: 1x USB 3.0, 2 x USB 2.0, HDMI, LAN, czytnik kart 4 w 1 (SD/MMC/MS/xD), wyjście dla mikrofonu, wejście dla słuchawek lub głośników
Bateria: do 6 godzin pracy
Waga: 1,6 kg

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()