BIURO PRASOWE

AMD, 09.08.2012

Michael Phelps najpopularniejszym sportowcem w mediach społecznościowych


Na półmetku Igrzysk najpopularniejszym sportowcem w sieci był zdecydowanie amerykański pływak Michael Phelps - według danych udostępnionych przez AddThis w mediach społecznościowych ukazało się na jego temat aż 1,060,938 wzmianek. Na drugiej pozycji za Phelpsem ze srebrnym medalem i wynikiem 435,587 wzmianek znalazła się kobieca drużyna amerykańskich siatkarek plażowych w składzie Misty May-Treanor i Kerri Walsh Jennings. Brązowy medal powędrował do amerykańskiej gimnastyczki Gabby Douglas, którą wspominano 382,454 razy.
Którzy sportowcy zyskali największy procentowy wzrost zainteresowania w mediach społecznościowych podczas Igrzysk? Zwyciężczynią jest Gabby Douglas, która wspięła się na pierwsze miejsce na podium ze zdumiewającym wynikiem 24,979 procent wzrostu. Za nią na drugiej pozycji ze srebrnym medalem uplasowała się jej koleżanka z sali gimnastycznej Jordyn Wieber z robiącym wrażenie wynikiem 13,457 procent wzrostu. Trzecie miejsce w tej kategorii przypadło w udziale Misty May-Treanor i Kerri Walsh Jennings, którym brązowy medal zapewnił wynik 13,032 procent wzrostu.

Firma AddThis wykorzystuje 1000 serwerów zasilanych przez procesory AMD Opteron (tm).

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()