BIURO PRASOWE

AMD, 24.08.2012

Firma AMD i drużyna San Francisco Giants zapraszają fanów do strefy AMD Fast Pitch Zone na stadionie AT&T Park


Fani uczestniczący w specjalnej imprezie przed odbywającym się 9 września meczem drużyn Dodgers i Giants otrzymają darmowy processor AMD Serii A i nauczą się jak zbudować swój własny komputer
Firma AMD (NYSE: AMD) oraz drużyna San Francisco Giants zapraszają fanów baseballu i nowych technologii do strefy AMD Pitch PC Zone w niedzielę, 9 września na stadionie AT&T Park. Fani, którzy zjawią się na tym wyjątkowym wydarzeniu, otrzymają darmowy układ APU Serii A firmy AMD oraz dostęp do promocji komputerowo-elektronicznego sklepu internetowego Newegg.com. Kilku ekspertów w dziedzinie komputerów oraz gier komputerowych będzie na miejscu, aby pomóc i nauczyć zainteresowanych uczestników w jaki sposób zbudować domowy komputer lub domowe centrum multimedialne zachowując najlepszy stosunek ceny do wydajności i jakości. Fani obecni na tym szczególnym wydarzeniu będą również świadkami tego co, najprawdopodobniej będzie kluczowym pojedynkiem w zachodniej dywizji pomiędzy miejscowymi Giants oraz ich odwiecznymi rywalami Los Angeles Dodgers.

"Giganci zawsze byli liderem, jeśli chodzi o wykorzystanie najnowszych technologii dla kibiców na stadionie AT&T Park," powiedział Colette Laforce, chief marketing officer w firmie AMD. "Teraz Giganci i AMD chcą dać fanom szansę na otrzymanie najnowszej technologii bezpośrednio do rąk własnych, pokazać im, jak łatwo jest zbudować własny komputer, a następnie obejrzeć Gigantów w ekscytującym starciu z odwiecznymi rywalami z Los Angeles Dodgers".

"Giganci są zobowiązani do innowacji w wielu aspektach naszej działalności, od technologii do promocji," powiedział Bill Schlough, senior vice president i CIO w San Francisco Giants. "AMD Fast Pitch PC Zone na stadionie AT&T Park jest doskonałym przykładem tego typu innowacyjnego myślenia i nie zdziwiłbym się, gdyby zapotrzebowanie wśród naszych bardziej zaawansowanych technicznie fanów na tego typu jedyne w swoim rodzaju materiały promocyjne nie stało się rywalem dla maskotki gnoma Brian'a Wilson'a."

AMD jest partnerem technologicznym San Francisco Giants. Zespół niedawno zainstalował 66 napędzanych przez układy APU firmy AMD komputerów zintegrowanych z monitorem firmy HP we wszystkich ekskluzywnych lożach stadionu AT&T Park. Dzięki nim fani mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata baseballu. Giganci planują także wyposażyć całą swoją firmę w kolejne technologie oparte o rozwiązania firmy AMD.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()