BIURO PRASOWE

Ghelamco, 25.07.2012

Senator z pozwoleniem na użytkowanie


Biurowiec Senator zrealizowany przez firmę Ghelamco przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Projekt, który ze względu na historyczny charakter miejsca prowadzony był we współpracy z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków, powstawał dwa lata.
Senator dostarczył na stołeczny rynek 25 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Pięć kondygnacji budynku zajmą biura najemców, parter przeznaczony jest na restauracje i powierzchnie handlowe. Od strony Al. Solidarności znajduje się wjazd na trzypoziomowy parking podziemny z miejscami dla ponad
330 samochodów.

Senator od początku cieszył się dużym zainteresowaniem najemców. Budynek jest już w 75% wynajęty prestiżowym polskim i międzynarodowym firmom. Największym najemcą inwestycji jest PKN Orlen, który już z początkiem lipca wprowadził się na swoje powierzchnie. Swoje biura przygotowują również kolejni najemcy - firmy z Grupy Rabobank, Euronet oraz BRE Bank S.A..

Projekt Senatora przygotowany został z poszanowaniem historii miejsca, do której wyraźnie nawiązuje swoją formą architektoniczną. Charakterystyczna bryła budynku została zaprojektowana na planie dawnego Banku Polskiego, a elewacja zachowuje pierwotne założenia architektoniczne z 1907 r. Szczególnym miejscem Senatora jest przestronne Atrium. Jego centralna ściana poddana została renowacji, dzięki czemu udało się odzyskać wygląd frontowej ściany Sali Kasowej Banku, na której ponownie zawisła oryginalna tablica Banku Polskiego z 1924 r.

Część podłogi Atrium została przeszklona i odsłania pozostałości fundamentów mennicy króla Augusta Poniatowskiego, wśród których złożony zostanie specjalny murowany sześcian, z tubą zawierającą akt erekcyjny Senatora.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982