BIURO PRASOWE

Ghelamco, 15.05.2012

T-Mobile Office Park siedzibą Polskiej Telefonii Cyfrowej w najnowszym biurowcu Ghelamco


Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), jeden z największych operatorów sieci komórkowych w Polsce, zajmie 27 000 m2, czyli blisko 70% powierzchni biznesowej w ekologicznej inwestycji powstającej na warszawskim Mokotowie. Kompleks zaoferuje łącznie 40 000 m2 powierzchni biurowej. Nowoczesny park biznesowy, realizowany przez Ghelamco Poland, otrzyma nazwę T-Mobile Office Park. PTC wprowadzi się do swojej siedziby już w 2013 r. Porozumienie między PTC, reprezentowaną przez DTZ, a Ghelamco Poland to największa umowa najmu podpisana na polskim rynku nieruchomości w tym roku.
Polska Telefonia Cyfrowa świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Firma oferuje usługi telefonii i internetu mobilnego oraz stacjonarnegow systemach abonamentowych, przedpłaconych i mix. Nowa siedziba PTC będzie mieścić się przy ulicy Marynarskiej na Mokotowie, w części miasta, która wyróżnia się świetnie rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną i stanowi jeden z kluczowych punktów na biznesowej mapie Warszawy.

Nowe biuro, poza znakomitą lokalizacją, zagwarantuje najemcy również inne korzyści. T-Mobile Office Park to kolejna inwestycja Ghelamco przyjazna dla środowiska. Projekt od samego początku realizowany jest zgodnie z wymaganiami eko-certyfikatu BREEAM i ze względu na swój ekologiczny charakter pozwoli przyszłym najemcom nie tylko przyczynić się do dbałości o środowisko naturalne, ale także wydatnie zmniejszyć koszty eksploatacji powierzchni biurowych.

W skład kompleksu przy ulicy Marynarskiej wejdą połączone budynki biurowe liczące od sześciu do ośmiu kondygnacji. Nowoczesny park biznesowy zaoferuje łącznie 40 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Kompleks połączy w sobie funkcję biurową oraz usługowo-handlową. W ramach projektu powstanie łącznie 1400 miejsc parkingowych, a także miejsca parkingowe i infrastruktura sanitarna przeznaczona dla rowerzystów i motocyklistów oraz zielone patio z elementami małej architektury. Aktualnie na działce przy ulicy Marynarskiej prowadzone są prace związane z realizacją ściany szczelinowej. Budowa zakończy się w 2013 roku.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982