BIURO PRASOWE

Logitech, 22.08.2012

Logitech Washable Keyboard K310 - klawiatura, która lubi wodę


Logitech prezentuje Logitech(r) Washable Keyboard K310, niezwykłą klawiaturę dedykowaną komputerom PC. Łączące w sobie wytrzymałość, komfort i elegancję, urządzenie jest odporne na wodę i silne uderzenia.
Logitech(r) Washable Keyboard K310 wyróżnia się solidną konstrukcją i możliwością mycia wodą (wytrzyma nawet zanurzenie - bez kabla USB, do głębokości 28 cm). W tylnej części urządzenia umieszczono specjalne otwory ułatwiające osuszenie, a oznaczenia klawiszy, by zabezpieczyć je przed wytarciem, nadrukowano laserowo i pokryto powłoką chroniącą przed promieniami UV. Klawiatura jest niezwykle wytrzymała - zarówno na wodę, jak i silne uderzenia, o czym świadczy żywotność klawiszy wynosząca aż do pięciu milionów naciśnięć.

- Wszystkim zdarza się czasem moment nieuwagi - niekiedy kończy się to tym, że filiżanka kawy lub kubek wody ląduje na naszej klawiaturze. Co wtedy z urządzeniem? - mówi Sophie Le Guen, senior director of mice and keyboards w firmie Logitech - Teraz użytkownicy komputerów nie będą musieli się tym martwić - firma Logitech wyszła naprzeciw ich potrzebom projektując Logitech Washable Keyboard K310, klawiaturę solidnie wykonaną, a przy tym świetnie wyglądającą - dodała.

Wytrzymała, a jednocześnie wygodna i nowoczesna konstrukcja pełnowymiarowej klawiatury doskonale komponuje się z miejscem pracy. Nowe urządzenie Logitech tworzy spójną całość dzięki klawiszom funkcyjnym i numerycznym oraz jest kompatybilne z Windows(r) XP, Windows Vista(r) oraz Windows(r) 7. Dzięki dwunastu klawiszom skrótowym z natychmiastowym dostępem m.in. do Internetu, poczty elektronicznej, gier i regulacji głośności, jednym przyciskiem otworzymy najczęściej używane aplikacje. Aby uczynić życie jeszcze łatwiejszym, klawiatura nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy ją wyjąć z pudełka, podłączyć i można zacząć pracę.

Ceny i dostępność
Logitech Washable Keyboard K310 będzie dostępna w Europie na początku października 2012 w sugerowanej przez producenta cenie 179 PLN. Więcej informacji znajduje się na stronie ww.logitech.com i na naszym blogu.

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()