BIURO PRASOWE

Segro, 21.08.2012

SBU w SEGRO Business Park Łódź w całości wynajęty


Inwestycja Small Business Unit SEGRO w Łodzi jest już w 100 % wynajęta. Pierwszy w Polsce obiekt SBU, mieszczący się na terenie SEGRO Business Park Łódź, został w całości wynajęty przez firmę ABB Sp. z o.o. specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla branż użyteczności publicznej i przemysłu.
Pod koniec września 2011 roku ABB Sp. z o.o.o, firma stanowiąca część międzynarodowego koncernu działającego w branży elektroenergetyki i automatyki, wynajęła ponad 1800 m2 powierzchni biznesowej w obiekcie typu small business unit w łódzkim parku SEGRO. W lipcu 2012 firma podpisała umowę na wynajem pozostałej powierzchni magazynowej dostępnej w ramach budynku, czyli dodatkowych 1400 m2.

Firma ABB należy do największych dostawców rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla branż użyteczności publicznej i przemysłu. Rozwiązania te pozwalają zwiększyć wydajność, a przy tym ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko. Spółki wchodzące w skład Grupy ABB, są obecne w niemal 100 krajach i łącznie zatrudniają około 130 000 osób.

"SBU w Łodzi jest optymalnie zlokalizowany w granicach administracyjnych miasta, przy głównych węzłach komunikacyjnych w kraju. Inwestycja charakteryzuje się wysokim standardem wykończeń powierzchni poprzez zastosowanie licznych, funkcjonalnych rozwiązań technicznych umożliwiających łatwe zaadaptowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami klienta. Te atuty łódzkiego SBU przekonały naszego dotychczasowego najemcę - firmę ABB, do przedłużenia umowy, a zarazem rozszerzenia współpracy" mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Łódzki projekt SBU został zrealizowany przez SEGRO w ramach parku logistycznego SEGRO Business Park Łódź I na działce o powierzchni 6,6 hektarów. Inwestycja dostarczyła na rynek 34 000 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej. SEGRO Business Park Łódź jest jednym z najlepiej zlokalizowanych parków dystrybucyjnych w Polsce. Park położony jest zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Łodzi - ulicy Rokicińskiej, 15 kilometrów od połączenia z autostradą A2 oraz w odległości jedynie 2 kilometrów od przyszłego węzła komunikacyjnego z autostradą A1 łączącą Gdańsk, Łódź i Katowice.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl