BIURO PRASOWE

Big Beautiful Women, 26.10.2011

Modelki XXL bohaterkami wyjątkowej sesji zdjęciowej


Kobiece piękno nie zależy od rozmiaru. Potwierdzają to fotografie pięknych kobiet w dużych rozmiarach wykonane w ramach projektu Big Beautiful Women. Wyjątkowe zdjęcia są efektem kilkudziesięciu artystycznych sesji zdjęciowych, zorganizowanych na terenie całego kraju, z udziałem jednych z najlepszych w Polsce fotografików młodego pokolenia.
Big Beautiful Women to pierwsza ogólnopolska inicjatywa, realizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społecznego i Wyrównania Szans "Sokrates", której celem jest pokazanie że - wbrew utartym w Polsce stereotypom - kobiety plus-size mogą być piękne, ambitne, pełne pasji i marzeń.

Chcemy udowodnić, że mimo dużego rozmiaru można się spełniać zawodowo, znaleźć miłość życia, realizować swoje pasje, a co najważniejsze - po prostu być szczęśliwym - mówi Urszula Lola, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Big Beautiful Women.

Finałem tej edycji projektu jest wystawa najlepszych 50 zdjęć zrealizowanych w niezwykłych aranżacjach przez takich fotografików, jak m.in. Miłosz Wozaczyński, Magdalena Wozaczyńska, Paweł Myszka, Alicja Reczek, Róża Sampolińska i Andrzej Frankowski - Fetish.

Istotną funkcją projektu jest także działanie terapeutyczne. Do fotografii dołączony będzie krótki opis przemiany, odczuć i wrażeń towarzyszących w czasie sesji fotomodelkom, jak również zmiany w ich postrzeganiu siebie, która dokonała się po niej - dodaje Urszula Lola.

Wystawę będzie można oglądać w pierwszej kolejności w Warszawie w Wyższej Szkole Artystycznej przy ul. Żelaznej w dniach 27 października - 9 listopada. Zaplanowane jest także tournée po największych miastach Polskich.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej projektu - www.bbwprojekt.pl.