BIURO PRASOWE

AMD, 11.06.2012

Firma AMD zwiększa swoje zaangażowanie w działania na rzecz rozwiązań wbudowanych mianując Aruna Iyengar na stanowisko General Manager nowo-utworzonej jednostki Embedded Solutions Group


Weteran z 20-letnim doświadczeniem w branży wprowadzi układy APU w podsegmenty rynku o dużym potencjale wzrostu.
W celu lepszego wykorzystania możliwości układów przyspieszonego przetwarzania (tj. układów APU) w rozwiązaniach wbudowanych, firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła utworzenie nowej jednostki - Embedded Solution Group i wyznaczyła Aruna Iyengar na stanowisko Corporate Vice President i General Manager. AMD Embedded Solution Group będzie funkcjonowała jako osobna jednostka podlegająca pod AMD Global Business Units, zarządzaną przez AMD Senior Vice President Lisę Su.

"Układy APU firmy AMD zostały świetnie przyjęte przez twórców systemów wbudowanych, którzy wymagają większej mocy obliczeniowej i graficznej. Sukcesywnie zwiększamy nasz udział w rynku oferując partnerom kompletne rozwiązanie" powiedziała Lisa Su, Senior Vice President i General Manager, AMD Global Business Units. "Mianowanie Aruna na to stanowisko i powołanie do życia jednostki skoncentrowanej na rozszerzeniu naszej zróżnicowanej oferty wbudowanych produktów pomoże nam właściwie wykorzystać szanse do rozwoju na tym gwałtownie rosnącym rynku."

W oparciu o dane VDC Research Group można się spodziewać, że rynek wbudowanych mikroprocesorów osiągnie w tym roku wartość 6 miliardów dolarów, a jego oczekiwany wzrost wahać się będzie na poziomie 12-15% aż do 2014 roku. Wbudowane układy APU firmy AMD, razem z zewnętrznymi kartami graficznymi AMD Radeon i procesorami AMD Opteron(tm) zostały zaprojektowane, aby spełnić wymagania szerokiego zakresu podsegmentów rynku produktów wbudowanych, włącznie z komunikacją, przechowywaniem danych i szeregu innych wydajnościowo i energetycznie wymagających aplikacji.

Iyengar wnosi do nowej AMD Embedded Solution Group ponad 20 lat doświadczenia
w branży. Zanim dołączył do firmy AMD, Iyengar pełnił kilka kierowniczych stanowisk w Altera Corporation, łącznie ze swoim ostatnim stanowiskiem Vice President Altera's Military, Industrial, Computing (MIC) Business Division. To on również doprowadził w trakcie swojej kadencji do znacznego wzrostu udziałów w rynku Altera's Communication Business Unit. Iyenar posiada tytuł Magistra Business Administration Carnegie Mellon University i tytuł inżyniera Uniwersytetu Bangalore.

Dodatkowe zasoby

- Czytaj najnowsze wiadomości AMD na http://blogs.amd.com/fusion/
- Przyjrzyj się demonstracjom technologicznym układów APU na kanale AMD w serwisie YouTube - http://www.youtube.com/amd
- Znajdź wszystkie nowości AMD na Twitterze @AMD_Unprocessed

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()