BIURO PRASOWE

AMD, 13.06.2012

Na rynku debiutuje kolejna generacja profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro(tm); to olśniewające efekty przetwarzania obrazu oraz wielka wartość dla rozwijającego się rynku usług Digital Signage (cyfrowej dystrybucji informacji wizualnej)


Branża zyskała możliwość korzystania z pierwszej na rynku pojedynczej karty obsługującej nawet sześć wyświetlaczy jednocześnie.
Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła pełną dostępność profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro(tm) W600, pierwszych w historii firmy profesjonalnych kart graficznych wykorzystujących architekturę Graphics Core Next i wykonanych w 28-nm procesie produkcyjnym, przewidzianych do zastosowania w bogatych w treść, środowiskach wieloekranowych wyświetlaczy ściennych wysokiej rozdzielczości. Wraz z tą premierą firma AMD stara się zaspokoić rosnące potrzeby wykorzystania dużych ekranów do wyświetlania dynamicznie zmieniających się, łatwo aktualizowanych, nowych treści.

"Niezależnie od tego czy sprawdzamy godzinę odlotu na tablicach informacyjnych lotniska czy oglądamy najnowsze reklamy na gigantycznych ekranach w centrum miasta, usługi digital signage szybko stają się coraz ważniejszą i wszechobecną częścią naszego życia," powiedział Matt Skynner corporate vice president i general manager AMD Graphics. "Przemysł usług digital signage wymaga technologii, która będzie nadążała za nowymi, jeszcze bogatszymi i jeszcze bardziej zaawansowanymi treściami. Wprowadzenie na rynek profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro(tm) W600 to wkład firmy AMD w rozwój przemysłu naściennych wyświetlaczy. Dzięki nim dostawcy i deweloperzy zyskają możliwość jednoczesnego skorzystania z imponującej liczby ekranów, uzyskania niebywałej wydajności przy zachowaniu wyjątkowego stosunku wartości do ceny."

Integratorzy oraz monterzy systemów wyświetlaczy bardzo szybko wymieniają pojedyncze ekrany o niskiej rozdzielczości na najnowsze - wykonane w technologii plazmowej, HD LED i LCD. Dzięki możliwości połączenia ich ze sobą w jeden obraz o wielkiej rozdzielczości lub w wiele obrazów wyświetlanych obok siebie i pochodzących z różnych źródeł sygnału, mogą lepiej dotrzeć do masowego odbiorcy. Im cieńsze, lżejsze i tańsze stają się wyświetlacze, tym technologia ta staje się atrakcyjniejsza dla wielu branż, a w tym w szczególności reklamowej, rozrywkowej, usługowej, bezpieczeństwa, szkoleniowej i wideo-konferencyjnej. Profesjonalna karta graficzna AMD FirePro W600 nie tylko jest w stanie spełnić oczekiwania stawiane przed nią przez te zastosowania, ale również obsługuje najnowsze, przełomowe technologie wyświetlania zaufanych partnerów AMD.

"Jakość to najważniejsza część filozofii produkcji tutaj, czyli w Mitsubishi Electric. Zdajemy jednak sobie sprawę z tego, że jakość naszych wyświetlaczy nie będzie nic znaczyć, jeżeli nie będziemy potrafili dostarczyć treści, której potrzebują użytkownicy," powiedział Peter Van Dijk, business development manager Mitsubishi Electric Europe. "Właśnie dlatego karty graficzne AMD FirePro(tm) W600 w połączeniu z systemem Composer/Play-Out są tak ważną częścią naszej oferty. Dzięki możliwości obsługi wielu ekranów, wyświetlania zapierających dech w piersiach interaktywnych treści, materiałów wideo i 3D, W600 zapewnia najwyższą wydajność i najwyższą jakość bez względu na zastosowanie."

Profesjonalne karty graficzne AMD FirePro(tm) W600 to przede wszystkim:
- Obsługa nawet sześciu wyświetlaczy lub projektorów wysokiej rozdzielczości kartą zajmującą tylko jeden slot i wyposażoną w sześć złączy miniDisplayPort;
- 2 GB pamięci GDDR5 zamontowane na karcie graficznej w celu osiągnięcia niezrównanej wydajności w aplikacjach multimedialnych;
- Obsługa nawet dwóch strumieni HD za pomocą AMD Unified Video Decoder;
- Możliwość nakładania na siebie projekcji, żeby stworzyć pojedynczy, jednolity obraz. W czwartym kwartale 2012 roku zostanie wprowadzona obsługa technik przenikania się projekcji i przekształcania obrazu;
- Technologia AMD PowerTune, która dynamicznie optymalizuje zużycie prądu karty w trakcie obciążenia oraz technologia AMD ZeroCore, która redukuje zużycie prądu w stanie spoczynku .

Wszystkie rozwiązania z dziedziny profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro(tm) dla wyświetlaczy naściennych są zaprojektowane dla konfiguracji wieloekranowych, które wymagają najwyższej jakości obrazu, najwyższej niezawodności i najwyższej wydajności w aplikacjach multimedialnych. Profesjonalne karty graficzne AMD FirePro(tm) W600 dołączają do szerokiej oferty kart graficznych, obsługujących od dwóch do sześciu monitorów takich, jak: ATI FirePro(tm) 2460, AMD FirePro(tm) 2270, AMD FirePro(tm) V7900 and ATI FirePro(tm) V9800.

Firma AMD zaprezentuje swoją ofertę na, odbywających się w dniach 13-15 czerwca, targach InfoComm 2012, na stanowisku numer N1868 mieszczącym się w budynku Digital Signage Pavilion. Przedstawionych zostanie tam kilka przykładowych, wielomonitorowych wyświetlaczy naściennych, których obraz generowany będzie przez karty AMD FirePro(tm) W600. Partnerzy technologiczni stoiska to InfiniteZ, Mitsubishi Electric MegaView, Scalable Display Technologies i Ventuz Technology AG.

Dodatkowe zasoby
- Dowiedz się więcej o rozwiązaniach AMD FirePro(tm) dla wyświetlaczy naściennych - http://www.amd.com/us/products/workstation/graphics/firepro-display-wall/Pages/fireprodisplaywall.aspx
- Wszystkie szczegóły dotyczące wydajności można znaleźć na stronie poświęconej AMD FirePro(tm) W600 - http://www.amd.com/us/products/workstation/graphics/firepro-display-wall/w600/Pages/w600.aspx
- Poznaj szczegóły interfejsu DisplayPort 1.2 - http://www.amd.com/us/Documents/50279_AMD_FirePro_DisplayPort_1-2_WP.pdf

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()