BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 13.06.2012

Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Polski w maratonie


Organizatorzy 34. Maratonu Warszawskiego, Fundacja "Maraton Warszawski", zapraszają na I Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Polski w maratonie. Ostatnia niedziela września będzie z pewnością świętem biegowym - podczas corocznego maratonu odbędą się także pierwsze mistrzostwa drużynowe na tym królewskim dystansie. A więc zespoły - czas rozpocząć przygotowania do startu!
Tegoroczny Maraton Warszawski będzie wyjątkowym wydarzeniem sportowym. Zlokalizowanie mety maratonu na płycie Stadionu Narodowego w połączeniu ze niezwykle malowniczą i szybką trasą sprawia, że wydarzenie to będzie wielkim świętem biegania. Świętem na miarę pierwszego Maratonu Pokoju, który stał się celem polskich biegaczy-amatorów ponad trzydzieści lat temu.

Z okazji tego niezwykłego wydarzenia, które zgromadzi na starcie ok. 8 tysięcy biegaczy z całej Polski i ze świata, zapraszamy Was do udziału w I Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Polski w maratonie. Chcemy bowiem, aby 30 września 2012 na starcie Maratonu Warszawskiego znalazło się nie tylko 8 tysięcy biegaczy, ale i kilkadziesiąt polskich klubów i drużyn biegowych, którzy tego dnia po raz pierwszy wyłonią spośród siebie najlepszych.

Drużyny - do zobaczenia na starcie 30 września!
Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.maratonwarszawski.com/mistrzostwa.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52