BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 16.05.2012

Znamy trasę sztafety Accreo Ekiden


W tym roku na drużyny startujące w sztafecie maratońskiej Accreo Ekiden czeka zmiana. Śmiałkowie, mierzący się z dystansem 42,195 km nie pobiegną, jak dotychczas, przez scieżki Pola Mokotowskiego. Trasa tegorocznych zawodów prowadzić będzie przez zielone płuca Żoliborza - Park Kępa Potocka.
Za niecałe dwa tygodnie startuje Accreo Ekiden! To właśnie w ostatnią niedzielę maja na Kępie Potockiej sześcioosobowe zespoły zmierzą się z dystansem maratonu. Pierwszy zawodnik pobiegnie na odcinku 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni - po 5 km. W sumie - 42,195 km. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący cztery i pół godziny.

Start biegu znajdować się będzie w południowej części Kępy Potockiej. Cała trasa wieść będzie przez alejki dla pieszych i ścieżki rowerowe otaczające centralny element parku tworząc 5 km pętlę. Kierując się w stronę północnej części parku, uczestnicy przebiegną pod wiaduktem alei Armii Krajowej, tędy też będą wracać do południowej części Kępy Potockiej.

Ciepłe wiosenne dni nastroiły pozytywnie i zmotywowały biegaczy do sportowej rywalizacji - w niecałe trzy tygodnie do biegu zgłosiło się ponad 460 zespołów
(2760 zawodników). 30 kwietnia zapisy zostały zamknięte. Założony limit miejsc wynosił 350 drużyn, jednak ze względu na duże zainteresowanie biegiem organizator biegu, Fundacja "Maraton Warszawski", postanowił zwiększyć liczbę startujących zespołów do 400.

Więcej informacji oraz trasa biegu znajduje się na stronie internetowej www.accreoekiden.pl.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52