BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 24.04.2012

Ostatnia szansa na zapisy na Accreo Ekiden


Na kilka tygodni przed biegiem, a zaledwie 12 dni po uruchomieniu zapisów, zostały ostatnie miejsca na liście startowej Accreo Ekidenu!
W ostatnią niedzielę maja warszawska Kępa Potocka stanie się areną biegowych zmagań
i miejscem wielkich sportowych emocji! Zespoły sztafety maratońskiej zmierzą się
z dystansem 42,195 km. Accreo Ekiden to sztafetowa rywalizacja sześcioosobowych drużyn. Każdy zespół łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik biegnie na odcinku 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni - po 5 km. W sumie - 42,195 km. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący cztery i pół godziny.

Wygląda na to, że wiosna zmotywowała biegaczy do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji! Od rozpoczęcia zapisów minąło zaledwie 12 dni, a lada chwila zabraknie numerów startowych! Do biegu zgłosiło się już 369 drużyn, 285 numerów. Aby załapać się na jeden z 350 pakietów, należy dokonać pełnej rejestracji, która obejmuje: zgłoszenie drużyny poprzez internetowy formularz oraz uiszczenie opłaty startowej. Pamiętajcie liczy się kolejność dokonania pełnej rejestracji! Zapraszamy do zapisów na stronie internetowej biegu: www.accreoekiden.pl. Nie zwlekajcie - to już ostatnia szansa na start w zawodach!

Tym którzy marzą o samodzielnym zmierzeniu się z dystansem 42,195 km, przypominamy, że trwają zapisy do 34. Maratonu Warszawskiego. Na 5 miesięcy przed startem, i jedynie 14 dni po uruchomieniu zapisów, na liście startowej biegu znalazło się już 1500 osób! Jeżeli zapisy będą dalej postępowały w tym rekordowym tempie - niegdyś nierealny limit 8 tysięcy uczestników może wypełnić się szybciej niż przypuszczamy. Więcej informacji o maratonie znajduje się na stronie internetowej www.maratonwarszawski.com.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52