BIURO PRASOWE

Ghelamco, 24.02.2011

Coraz bliżej końca - ruszają prace nad montażem szklanej fasady Woronicza Qbik


Wszystkie kondygnacje warszawskiej inwestycji zostały ukończone. Kompleks przykryło około 5 000 m2 płyt stropowych, a na budowę konstrukcji zużyto 35 550 m3 betonu. W marcu rozpoczną się prace nad elewacją budynku, a przyszli mieszkańcy wprowadzą się do swoich apartamentów w 2012 roku.
Woronicza Qbik, którego budowa rozpoczęła się w styczniu 2010 roku, to 350 lokali w tym 163 to mieszkania dwupoziomowe i 183 jednopoziomowe. Piętrowe, wysokie na prawie 6 m mieszkania dają niespotykane możliwości aranżacyjne i stanowią prawie nieograniczone pole dla wyobraźni ich nabywców. Apartamenty trafią do właścicieli w stanie deweloperskim, ale dostępna będzie również opcja wykończeń. Oferta zawierać będzie projekty wnętrz starannie zaplanowane i dopasowane do charakterystyki inwestycji. Zgodnie z założeniami wszystkie lokale Woronicza Qbik charakteryzować będzie przede wszystkim przestrzeń, duże okna (nawet do 6 metrów wysokości w mieszkaniach dwupoziomowych) i proste formy.

Inwestycja Ghelamco Poland łączy w sobie niebanalną architekturę z wysokim komfortem i standardem zapewnianym przez nowoczesne budownictwo.

Stylistyka Woronicza Qbik dostosowana jest do współczesnego wizerunku dzielnicy. Zachowuje industrialny charakter i jednocześnie koresponduje z budynkami, które powstały na Mokotowie w ostatnich latach. Zakończenie konstrukcji betonowych Woronicza Qbik to ważny etap całej budowy. W marcu bieżącego roku rozpoczną się prace nad montażem szklanej fasady budynku. Stanie się ona wizytówką Woronicza Qbik, a całość znakomicie wkomponuje się w krajobraz zabudowę postindustrialnego Mokotowa - zapowiada Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Kompleks na warszawskim Mokotowie złożony jest z czterech budynków o różnych wysokościach (od 6 do 11 pięter). Między budynkami powstanie zaciszne, funkcjonalne, urządzone ze smakiem patio z bezpiecznym placem zabaw dla dzieci,. Wypełniony zielenią teren zostanie przystosowany do różnorodnych potrzeb mieszkańców. W znajdującym się na patio przeszklonym sześcianie znajdzie się fitness i siłownia. Poza tym na parterze rezydencji, od ulicy Racjonalizacji i Woronicza, powstaną kawiarnie, restauracje i punkty handlowo - usługowe

Ogromną zaletą Woronicza Qbik jest lokalizacja. Mokotów jest znakomicie skomunikowany z pozostałymi dzielnicami stolicy i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony poszukujących mieszkań. W okolicy znajdują się liczne przystanki tramwajowe i autobusowe, a niedaleko stacja warszawskiego metra Wierzbno. Doskonała sieć komunikacyjna, bliskość przedszkoli, szkół i Galerii Mokotów przyczyniają się do zwiększenia komfortu przyszłych mieszkańców.

Poza różnorodnymi udogodnieniami, właściciele lokali na Woronicza mogą czuć się również bezpiecznie. Osiedle posiadać będzie 24h ochronę przez 7 dni w tygodniu, rozbudowany system kamer oraz video domofony w lokalach, a mieszkańcy zostaną wyposażeni w karty dostępu. Kolejne etapy prac na Woronicza Qbik ruszą zgodnie z harmonogramem, a efektowna konstrukcja w 2012 r. stanie się charakterystycznym elementem Mokotowa.

Więcej na: www.woroniczaqbik.pl

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Rafał Roguski, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 73

Michał Nitychoruk, Communication Manager Ghelamco Poland
email: , tel. +48 600 210 304