BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 08.05.2009

The Sims(tm) 3 na ostatniej prostej przed premierą


Produkcja trzeciej części przygód legendarnych Simów została ukończona. Gra uzyskała status GOLD.
Już 5 czerwca będzie miała miejsce premiera gry The Sims 3, na którą niecierpliwie czekają miliony fanów na całym świecie. Już teraz można zamawiać ten tytuł w sklepie internetowym www.eastore.pl, aby rozpocząć zabawę dokładnie w momencie premiery. Produkcja gry została właśnie ukończona i teraz rozpoczęły się ostatnie przygotowania przed jej rynkowym debiutem: tłoczenie płyt, pakowanie i dystrybucja. Nowe Simy pojawią się w polskiej wersji językowej na komputery PC, Mac oraz telefony komórkowe a po angielsku na iPhone(tm), iPod(r) touch. Ambasadorką gry w Polsce jest Agnieszka Chylińska - wokalistka rockowa, która w naszym kraju była pierwszą osobą testującą The Sims 3. Jej wrażenia można zobaczyć na www.thesims3.com.

The Sims 3 zaoferuje znacznie większe możliwości tworzenia świata i symulacji życia, niż poprzednie części przygód Simów. Gracze będą mogli dowolnie, z niespotykaną wcześniej w grach komputerowych precyzją, kształtować wygląd i charakter swoich wirtualnych bohaterów. Rozgrywka została zaprojektowana w taki sposób, aby gracze mogli sami decydować o przeznaczeniu swoich Simów. Tylko od nich zależy, czy stworzone przez nich postaci osiągną wymarzony życiowy cel. The Sims 3 daje również możliwość kręcenia własnych filmów na silniku gry, które następnie będzie można udostępniać znajomym za pośrednictwem Internetu.

Edycja kolekcjonerska The Sims 3 zawierać będzie, oprócz samej gry, specjalny pendrive USB w kształcie simowego diamentu o pojemności 2GB, poradnik dla graczy oraz sportowy samochód dla Simów. Edycję tę można zamawiać już teraz w sklepach internetowych empik.com i Merlin.pl a od 22 maja kupując preorder w sieciach Media Markt, empik i Saturn. Więcej informacji o edycji kolekcjonerskiej znajduje pod adresem http://thesims3.ea.com/view/pages/collectorsPreorder.jsp?languageCode=pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: