BIURO PRASOWE

Volkswagen Bank, 23.04.2009

Nie każdy bank podnosi opłaty za rachunki!


W ostatnich tygodniach wiele banków w Polsce wprowadziło zmiany w tabelach opłat i prowizji podnosząc koszty obsługi dla klientów. Są jednak banki, które oferują bezpłatne rachunki osobiste, a w ostatnim czasie obniżyły lub całkowicie zlikwidowały opłaty za wiele swoich usług.
Volkswagen Bank direct już w lutym br. zrezygnował z pobierania opłat za prowadzenie Konta e-direct Standard. Do 31 lipca 2009 r. również wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu na terenie całego kraju są bezpłatne. Standardowa opłata za pobranie z bankomatu kwoty poniżej 400 zł wynosiła 1,50 zł (bezpłatnie od 400 zł). Bank nie pobiera też opłaty za wydanie i użytkowanie tzw. tokena (czyli urządzenia generującego jednorazowe kody uwierzytelniające transakcje internetowe), dołączonego do każdego Konta e-direct dla zapewnienia bezpieczeństwa transakcji.

Oferta Konta e-direct Standard obejmuje również bezpłatne, nielimitowane przelewy przez internet, nie tylko na rachunki w Volkswagen Bank direct, ale również w innych bankach. Posiadacze Konta e-direct nie płacą także za zdefiniowanie, modyfikacje i realizacje zleceń stałych. Bank realizuje bez opłat przelewy internetowe do Urzędu Skarbowego i ZUS-u.

Konto osobiste w Volkswagen Bank direct daje również możliwość otrzymania kredytu w koncie, bez konieczności okresowych spłat, jak przy kredycie ratalnym lub karcie kredytowej. Każdy wpływ na konto zmniejsza bowiem zadłużenie, a odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanego limitu. W zależności od pakietu konta, kredyt w koncie dostępny jest w wysokości nawet 50 tys. zł, przy czym uruchomienie i przedłużenie limitu w kwocie powyżej 7,5 tys. zł jest bezpłatne. Co ważne, brak również jakichkolwiek opłat za niekorzystanie z przyznanego limitu.

Warto zwracać uwagę na wysokość opłat ponoszonych przy korzystaniu z podstawowych usług bankowych. Przemyślane decyzje w tej kwestii mogą bowiem przynieść wymierne oszczędności.

***

Informacje o Volkswagen Bank Polska S.A.:

Volkswagen Bank Polska został utworzony na początku 1998 roku. Działalność operacyjną rozpoczął 30 lipca 1998 roku, po otrzymaniu licencji bankowej od Narodowego Banku Polskiego. Kapitał zakładowy banku wynosi 54, 5 mln PLN. Volkswagen Bank Polska wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG oraz Kulczyk Pon Investment B.V. Volkswagen Bank Polska posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansowania pojazdów na rynku europejskim i specjalizuje się w obsłudze Klientów kupujących samochody na kredyt. Klientami banku, są osoby kupujące na kredyt samochody marek Volkswagen, Audi, SEAT lub Škoda. Więcej informacji: www.vwbank.pl.

Informacje o Volkswagen Bank direct:

Volkswagen Bank direct oferuje usługi bankowości bezpośredniej na polskim rynku od kwietnia 2001 roku. Oferta banku dla Klientów indywidualnych i przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki oszczędnościowe i oszczędnościowo-rozliczeniowe, lokaty terminowe, karty płatnicze, kredyty gotówkowe, fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia indywidualne. Kompleksowa obsługa Klientów odbywa się przez Internet i telefon. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii bank gwarantuje Klientom profesjonalną obsługę oraz najwyższy standard bezpieczeństwa wszelkich transakcji. Bank nie ponosi kosztów związanych z zakładaniem i utrzymaniem sieci oddziałów i dzięki temu może zaoferować Klientom wyjątkowo atrakcyjne warunki prowadzenia rachunków.

Od początku działalności Bank przywiązuje dużą wagę do przejrzystej prezentacji oferty i warunków finansowych dla Klientów.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Daniel Woubishet, tel. 22 858 74 58
e-mail:

Volkswagen Bank direct
Ewa Boguszewska, tel. (22) 538 78 71
e-mail: