BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 24.04.2009

Polak w Wielkim Finale FIFA Interactive World Cup 2009!


Drugiego maja odbędzie się Wielki Finał FIFA Interactive World Cup 2009. Polskę będzie reprezentował Marcin Raptis ze Skórzewa wielkopolskiego, który w lutym wygrał krajowe eliminacje w grę FIFA 09 na PLAYSTATION(r)3.
Marcin Raptis został zwycięzcą polskich eliminacji FIWC 2009, które odbyły się 21 lutego b.r. w Warszawie. W turnieju wzięło udział 512 graczy. W Barcelonie Marcina czeka większe wyzwanie - do rywalizacji stanie z najlepszymi graczami na świecie. W Wielkim Finale spotka się trzydziestu dwóch zawodników. Dziewiętnastu z nich to zwycięzcy krajowych eliminacji a trzynastu - rozgrywek on-linowych na PlayStation(r)Network.

- Chciałbym przede wszystkim znacznie poprawić występ ubiegłorocznego reprezentanta Polski "Kargula" Rogaczewskiego, któremu nie udało się wyjść z grupy. Ostatnio miałem przyjemność zmierzyć się ze zwycięzcą wirtualnego mundialu FIWC 2008 - Alfonso Ramosem. Udało mi się ten mecz skromnie wygrać 1:0, dzięki czemu optymistycznie podchodzę do finału w Barcelonie. - powiedział Marcin Raptis.

FIFA Interactive World Cup to jedyny wirtualny turniej piłki nożnej, któremu patronuje Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA). Tegoroczna, piąta edycja FIWC, realizowana jest od października 2008 a skończy się w maju 2009 roku Wielkim Finałem w Port Olympic w Barcelonie.
Turniej odzwierciedla harmonogram rozgrywek czołowych lig europejskich, które odbywają się w tym samym czasie. Dla każdego piłkarskiego fana jest to wyjątkowy czas, aby śledzić mecze zarówno na prawdziwych, jak i wirtualnych boiskach.

Finał FIWC 2009 zostanie rozegrany w ośmiu grupach liczących po czterech graczy, systemem każdy z każdym w grupie. Dwóch najlepszych graczy z każdej grupy awansuje do kolejnego etapu.
Łącznie 16 graczy będzie rywalizować ze sobą do momentu wyłonienia dwóch najlepszych, którzy rozegrają finałowy mecz. Zwycięzca otrzyma prestiżowy tytuł Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2009, 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul. Dodatkowo, zwycięzca zostanie zaproszony na doroczną Światową Galę Mistrzów FIFA 2009, która odbędzie się w styczniu 2010 roku.
Dwóch kolejnych zawodników na podium otrzyma odpowiednio 5 tysięcy i tysiąc dolarów.

Więcej informacji na temat FIFA Interactive World Cup znajduje się na: www.FIFA.com/FIWC.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: