BIURO PRASOWE

Xerox, 17.04.2009

Xerox Phaser 8860MFP - nowe urządzenie wielofunkcyjne wykorzystujące technologię stałego atramentu


WARSZAWA, 17.04.2009 r. - Xerox Polska wprowadził do sprzedaży nowe urządzenie wielofunkcyjne wykorzystujące nowatorską technologię stałego atramentu (solid ink). Xerox Phaser 8860MFP pozwala firmom, bez względu na wielkość, zyskać przewagi konkurencyjne w środowisku biznesowym poprzez tworzenie profesjonalnych, kolorowych dokumentów, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
W kolorowym urządzeniu wielofunkcyjnym Xerox Phaser 8860MFP zastosowano najnowsze osiągnięcia firmy Xerox w technologii stałoatramentowej (solid ink). Nowe kostki stałego atramentu są jeszcze bardziej wydajne i umożliwiają wykonanie większej liczby wydruków. Wzrost wydajności znacznie obniżył koszt uzyskania jednej kolorowej strony. W porównaniu z ogólnymi kosztami eksploatacyjnymi urządzeń MFP innych producentów, utrzymanie nowego urządzenia wielofunkcyjnego firmy Xerox jest prawie o połowę niższe.

Xerox Phaser 8860MFP został stworzony z myślą o firmach drukujących od 1000 do 10000 stron miesięcznie. Urządzenie zapewnia szybkie drukowanie w kolorze, kopiowanie, skanowanie i faksowanie.

Od pośredników handlu nieruchomościami i biur projektowych, do średniej wielkości działów marketingu, Xerox Phaser 8860MFP jest idealnym rozwiązaniem dla firm, którym zależy na drukowaniu kolorowych dokumentów takich jak oferty, notatki i raporty, czy też codziennych dokumentów - poczty elektronicznej i arkuszy kalkulacyjnych.

"Spełniamy potrzeby naszych klientów, którzy chcą wspomagać swoje działania biznesowe wysokiej jakości kolorowymi dokumentami, a przy tym oczekują rozwiązań rozsądnych cenowo" - powiedział Roy Harding, vice president of Xerox Office Group for Developing Markets Operations. - "Technologia solid ink firmy Xerox to połączenie korzyści płynących z druku w kolorze i przystępnej ceny. Xerox Phaser 8860MFP redukuje koszty eksploatacyjne, zwiększa wydajność pracy przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne".

Kostki atramentu w urządzeniu Xerox Phaser 8860MFP wymienia się w bardzo łatwy sposób. Ich kształt jest specjalnie dopasowany do odpowiednich otworów, co skraca czas przestoju pracy do minimum. Stałoatramentowe kostki generują o 90% mniej odpadów niż zwykła drukarka laserowa.

Xerox Phaser 8860MFP drukuje z prędkością do 30 stron na minutę zarówno w kolorze, jak i czerni i bieli. Urządzenie wyposażone jest w procesor o prędkości taktowania 750 MHz, 512 MB pamięci, obsługuje język Adobe PostScript3 i drukuje w kolorze zgodnie ze standardami Pantone. Automatyczny druk dwustronny oraz funkcja N-up pozwala na druk kilku stron na jednym arkuszu papieru, a najnowsze oprogramowanie OCR umożliwia dokładne skanowanie i przetwarzanie dokumentów w postać cyfrową, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Xerox Phaser 8860MFP może skanować z prędkością do 22 stron na minutę i jest wyposażone w dwa tryby: Scan to PC Desktop(r) Professional Small Business Edition i Scan to PC Desktop SE Small Business Edition umożliwiające przesyłanie zeskanowanych plików na wskazany adres e-mail lub komputer. Nowe urządzenie wielofunkcyjne pozwala również na powielanie do 22 stron na minutę w czerni i bieli, a pierwsza kopia jest już gotowa w 15 sekund od rozpoczęcia pracy. Funkcje kopiowania pozwalają na tworzenie i powielanie broszur.

Nowy Xerox Phaser 8860MFP spełnia normy ENERGY STAR(r) i jest objęty dwuletnią gwarancją w miejscu instalacji.

Cena i dostępność

Cena podstawowej wersji urządzenia wielofunkcyjnego Xerox Phaser 8860MFP wynosi 14760 PLN brutto. Komplet kostek czarnego atramentu o wydajności 14000 stron jest dostępny w cenie 860 PLN. Pozostałe, kolorowe kostki atramentu cechujące się tą samą wydajnością można nabyć w cenie 291 PLN (komplet sześciu kostek jednego koloru o wydajności 14000 stron) Xerox Phaser 8860MFP jest dostępny u Autoryzowanych Partnerów Xerox.

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,