BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 31.03.2009

Dante's Inferno(tm) trafi na srebrny ekran!


Nadchodząca gra twórców Dead Space(tm) doczeka się adaptacji filmowej.
W roku 2010 nastąpi premiera gry zatytułowanej Dante's Inferno. Powstaje ona wyłącznie z myślą o konsolach PLAYSTATION(r)3 i Xbox 360(tm). Premiera tej produkcji będzie powiązana z debiutem filmu animowanego na jej podstawie.

Dante's Inferno jest robione na kanwie Boskiej komedii - średniowiecznego poematu Dantego Alighieri, w którym główny bohater w towarzystwie Wergiliusza przemierza dziewięć kręgów piekieł, aby odnaleźć ukochaną Beatrycze. Za produkcję filmowej adaptacji gry odpowiada twórca animacji pt. Dead Space: Downfall, Joe Goyette. Reżyserią zajmuje się Victor Cook (m.in. The Spectacular Spider-Man oraz Hellboy Animated: Blood & Iron), zaś scenariusz wyszedł spod ręki Brandona Aumana (Iron Man: Armored Adventures).

- Nic podobnego nie pojawiło się do tej pory. Będzie to oszałamiający wizualnie projekt, bazujący na jednej z najważniejszych opowieści wszech czasów - powiedział Jay Fukuto, szef studia Film Roman, odpowiedzialnego za produkcję filmu. - Tego typu przedsięwzięcie może powstać jedynie dzięki zaangażowaniu, wizji i kreatywności naszych partnerów z Electronic Arts. W przeszłości świetnie współpracowało nam się przy tworzeniu Dead Space: Downfall i tym razem również oczekujemy udanego projektu.

- Animowana opowieść będzie znakomicie uzupełniać się z grą - dodał Jonathan Knight, producent wykonawczy Dante's Inferno. - Film rozwinie wątki, których nie podejmujemy w grze i pozwoli na szersze spojrzenie na charakter pojawiających się w niej postaci. To jest świetny projekt i bardzo cieszymy się ze współpracy z tak utalentowaną ekipą filmową.

Więcej informacji na temat gry Dante's Inferno znajduje się na oficjalnej stronie www.dantesinferno.com oraz pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: