BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 03.04.2009

Agnieszka Chylińska pierwsza zagra w The Sims 3!


Premiera najnowszej części The Sims już 5 czerwca. Pierwszą osobą, która zagra w The Sims 3 będzie Agnieszka Chylińska - polska wokalistka rockowa.
Agnieszka Chylińska jest wielką fanką serii The Sims i gra w nią od dziesięciu lat. Przygodę z grami symulacyjnymi, tworzonymi przez wizjonera Willa Wrighta Agnieszka, zaczęła w 2000 roku, wraz z premierą pierwszej części The Sims. Współpracowała też z Electronic Arts w 2004 roku, przy premierze drugiej części gry. Jej postać została odwzorowana w The Sims 2 - gracze mogli pobrać z Internetu awatar artystki.

Agnieszka będzie ważną postacią w świecie The Sims 3. Jako pierwsza osoba w Polsce przetestuje grę i podzieli się wrażeniami ze społecznością graczy.

- Gra The Sims, w którą gram z powodzeniem od momentu pojawienia się jej pierwszej odsłony w 2000 roku to moje drugie życie. Świat Simów to dla mnie fantastyczna przygoda, która pozwala mi pamiętać o tym, że wciąż mimo upływającego czasu zachowałam w sobie zwariowane dziecko - powiedziała Agnieszka Chylińska. - Cieszę się, że Electronic Arts zaproponowało mi bycie ambasadorem gry w Polsce. To ukoronowanie mojej drogi, jako wiernego gracza.

Seria The Sims wymyślona i rozwinięta przez legendarnego twórcę gier Willa Wrighta (twórca m.in. serii Sim City, SPORE) cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością od wielu lat. Do tej pory już 4 razy była hitem roku w salonach empik. W 2003 roku nagrodę dla najlepiej sprzedającej się gry zdobył dodatek do pierwszej części The Sims: Gwiazda, w 2004 - gra The Sims 2 a w 2005 - dodatek The Sims 2: Na studiach. Natomiast zestaw The Sims 2 Double Deluxe (gra podstawowa z dodatkiem Nocne życie i akcesoriami Impreza) została wyróżniona nagrodą Bestseller Empiku 2008. W kwietniu 2008 roku została sprzedana na świecie 100 milionowa gra z serii The Sims. Na gwiazdkę 2008 sprzedała się w Polsce milionowa płyta ze znaczkiem The Sims 2. Polska jest jednym z największych krajów w Europie, jeżeli chodzi o liczbę graczy w The Sims. Ta symulacja życia ma w naszym kraju wielu aktywnych fanów, gromadzących się w społecznościach internetowych.

Więcej informacji na temat gry The Sims 3 znajduje się na stronie thesims3.com.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: