BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 18.03.2009

Wyjątkowy tryb multiplayer w grze Ojciec chrzestny II


Fanów rozgrywki wieloosobowej czeka niesamowita zabawa w świecie mafii.
Dokładnie 10 kwietnia do polskich sklepów trafi druga część gry Ojciec chrzestny w wersji dla komputerów PC oraz konsol PLAYSTATION(r)3 i Xbox 360(tm). Będzie można w niej wcielić się w dona mafijnej rodziny w Ameryce lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W momencie premiery gry za pośrednictwem internetu udostępniony zostanie całkowicie darmowy tryb, umożliwiający rozwijanie potęgi własnej rodziny i poprowadzenie jej do akcji online.

Wspomniany tryb nazywa się Kontrola Dona i pozwoli na zmierzenie się z szesnastoma innymi graczami na sześciu mapach przygotowanych do rozgrywek multiplayerowych. W zdobyciu najwyższej gangsterskiej rangi pomoże również gotówka zarobiona w trybie dla jednego gracza, którą będzie można wykorzystać w zabawie online. Trzeba będzie jednak umiejętnie gospodarować funduszami, ponieważ ich strata wpłynie na stan portfela w kampanii.

Ojciec chrzestny II to otwarty, pełen detali świat, w którym zadaniem gracza będzie zostanie szefem rodziny mafijnej i poprowadzenie jej interesów w mieście bezprawia, pełnym konkurencyjnych gangów i skorumpowanej policji. Nowatorski tryb Perspektywa Dona, przedstawiający panoramę miasta, sprawi, że kierowanie kryminalnym imperium stanie się znacznie bardziej czytelne i skoordynowanie odpowiedniej strategii działania będzie tak łatwe, jak nigdy dotąd.

Więcej informacji na temat gry Ojciec chrzestny II znajduje się na oficjalnej stronie godfather2.ea.com oraz pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: