BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 17.03.2009

Trwają prace nad Mass Effect(tm) 2


Wielkimi krokami zbliża się druga część słynnej gry fabularnej w klimacie science fiction.
Premiera kontynuacji gry Mass Effect, wielokrotnie nagradzanego hitu z 2007 roku, zaplanowana jest na początek 2010 roku. Będzie to drugi rozdział mrocznej trylogii z gatunku cRPG, której akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. W pierwszej części, gwiezdnej koalicji udało się pokonać zagrożenie, jakie stanowił zbuntowany Saren i jego armia Gethów. Tym razem ludzkość wraz z innymi galaktycznymi cywilizacjami stanie w obliczu jeszcze większego niebezpieczeństwa. Mass Effect 2 powstaje z myślą o posiadaczach komputerów PC oraz konsoli Xbox 360.

- Chcemy dostarczyć fanom jeszcze więcej niesamowitych wrażeń poprzez zintensyfikowanie elementów walki, znacznie większą niż poprzednio możliwość eksploracji odwiedzanych planet oraz stworzenie jeszcze ciekawszej i bardziej emocjonującej fabuły - powiedział Ray Muzyka, szef firmy BioWare i wiceprezes Electronic Arts. - Mass Effect 2 będzie niezapomnianą mieszanką strzelaniny i cRPG, oferującą graczom oszałamiającą fabułę i wartką akcję.

Więcej informacji na temat gry Mass Effect 2 znajduje się na oficjalnej stronie www.masseffect.com oraz pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: