BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 21.02.2009

Marcin Raptis ze Skórzewa wygrał polskie eliminacje FIFA Interactive World Cup 2009. Dwie najlepsze polskie drużyny piłkarskie rozegrały wirtualny mecz 10 na 10!


Marcin Raptis ze Skórzewa zwyciężył dziś w eliminacjach FIFA Interactive World Cup 2009, tym samym zapewniając sobie miejsce w Wielkim Finale. W turnieju wzięło udział 512 zawodników z całego kraju. W tym samym czasie, podczas polskiej edycji FIWC 2009, Legia Warszawa w wirtualnym meczu pokonała Lecha Poznań z wynikiem 7:1 w systemie 10 na 10 zawodników.
Marcin Raptis pokonał Cezarego Gontarka 1:0 i wygrał w pełni opłacany przez organizatorów wyjazd do Barcelony. Tam spotka się z osiemnastoosobową grupą zwycięzców krajowych rozgrywek, które są realizowane w terminie od października 2008 roku do kwietnia 2009 roku. Do grona finalistów dołączy jeszcze trzynastu graczy wyłonionych w kwalifikacjach on-line za pośrednictwem PlayStation(r)Network. Wszyscy gracze będą walczyć o tytuł Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2009, 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul. Dodatkowo, zwycięzca otrzyma zaproszenie na doroczną Światową Galę Mistrzów FIFA 2009, która odbędzie się w styczniu 2010 roku. Nasz rodak spotka tam największe sławy ze świata piłki nożnej.

- Mam nadzieję, że w Wielkim Finale pójdzie mi równie dobrze, co na rozgrywkach krajowych. Ale dużo pracy jeszcze przede mną - powiedział Marcin Raptis.

Tegoroczna edycja FIWC odbywa się już po raz piąty i jest jedynym na świecie wirtualnym turniejem zatwierdzonym przez organizację FIFA. W zeszłorocznych mistrzostwach FIWC wzięło udział 25 tysięcy graczy z 179 krajów i 6 federacji z całego świata.

Więcej informacji na temat FIFA Interactive World Cup znajduje się na: www.FIFA.com/FIWC.

Zdjęcia z polskich eliminacji FIFA Interactive World Cup znajdują się na: http://mediachannel.extranets.fifa.com/regproc.aspx.

Oficjalne logo FIFA Interactive World Cup można pobrać poprzez uzupełnienie formularza www.FIFAdigitalarchive.com.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: