BIURO PRASOWE

Emerson, 02.03.2009

Emerson Network Power na tegorocznej liście Diamentów Forbes


Emerson Network Power zabłysnął w gronie laureatów tworzonego tradycyjnie przez redakcję Forbes oraz renomowaną wywiadownię Dun & Bradstreet rankingu Diamenty Forbes.
Warszawa, 2 marca 2009 - Nie każdy kamień jest diamentem. Nie każda spółka trafia na diamentową listę Forbes. By zakwalifikować się do rankingu firmy muszą spełnić kilka wymogów. Do kryteriów branych pod uwagę przy tworzeniu zestawienia należy: najlepsze wykorzystanie otwarcia rynków zagranicznych, napływu środków unijnych i wzrostu polskiej gospodarki, przy uwzględnieniu wyników finansowych oraz wartości majątku
z trzech ostatnich lat.

Emerson Network Power w ramach kategorii firm o zysku od 5 do 50 mln PLN pokonała zdecydowaną większość spośród przeszło 2000 konkurentów na liście. W województwie mazowieckim także wyprzedziła ponad 260 sklasyfikowanych w rankingu przedsiębiorstw.

Diamenty Forbes to kolejny prestiżowy ranking, na którym znalazł się Emerson Network Power. "Każde takie wyróżnienie jest dla spółki ważne, gdyż świadczy nie tylko o stałej aktywności i silnej pozycji na polskim rynku, ale także o ciągłym, konsekwentnym rozwoju, który jest jednym z kluczowych celów Emerson Network Power w Polsce" - zapewniła Małgorzata Kasperska, Dyrektor Generalny w Emerson Network Power.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47