BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 12.02.2009

Ujawniamy klasy postaci w grze Dragon Age(tm): Początek


Nadchodząca gra fabularna legendarnego studia BioWare będzie mieć nie tylko wiele zakończeń, ale także szereg odmiennych początków.
Przygotowywana przez nas gra z gatunku cRPG zatytułowana Dragon Age: Początek będzie wyróżniać się, charakterystyczną dla produkcji studia BioWare, rozbudowaną fabułą. Fani poznają ją, kierując sześcioma różnymi postaciami - każdą z nich będą kierować inne motywacje, determinujące dalszy przebieg akcji. Niekonwencjonalny scenariusz sprawi, że wybór postaci wiązać się będzie z możliwością poznania przez gracza odmiennej historii i odwiedzenia unikatowych lokacji. Zaowocuje to dodatkowymi godzinami zabawy.

W zależności od dokonanego wyboru, zobaczymy więc nie tylko kilka zakończeń, lecz także kilka rozmaitych początków. Każdy z bohaterów będzie miał inne podejście do napotykanych problemów oraz stosować będzie odmienną taktykę walki i eksploracji. Gracz rozpocznie przygodę wcielając się w jedną z sześciu ról:

Dalijski Elf
Jako jeden z ostatnich "prawdziwych elfów", całe życie spędził podróżując z własnym klanem. Szczęśliwe dni zakończyły się wraz z odkryciem starożytnego niebezpieczeństwa, grożącego pobratymcom.

Miejski Elf
Od zawsze żył w świecie zdominowanym przez ludzi. W wir przygody został rzucony w chwili, kiedy w dniu ślubu lokalny władca wykorzystał prawo "pierwszeństwa", co stało się przyczyną wybuchu napięć rasowych.

Krasnolud
Urodził się w kraju, w którym miejsce obywatela w świecie wyznaczała ranga. Niestety, był tylko służącym miejscowego szefa organizacji przestępczej. Był nikim... do czasu, aż splot wydarzeń dał mu szansę udowodnienia własnej wartości.

Krasnolud Szlachcic
Jako rozpieszczone dziecko króla krasnoludów, z dumą objął stanowisko wodza. Tylko po to, aby przekonać się, jak śmiercionośne potrafią być intrygi krasnoludzkich polityków, którzy stanowili większe zagrożenie, niż wróg w otwartej bitwie.

Człowiek Mag
Obdarzony magiczną mocą i przeklęty przez większość społeczeństwa, całą swoją młodość spędził pod baczną obserwacją przerażających rycerzy zakonnych. W końcu nadszedł dzień prawdziwej próby, kiedy mógł udowodnić swoją siłę lub umrzeć.

Człowiek Szlachcic
Urodził się jako drugi syn króla. Biegły w dyplomacji, wiedział czym jest wojna. Los wypróbuje go w chwili, kiedy pewnej nocy zamek jego ojca zostanie zaatakowany, a starszy brat stanie na czele rodzinnych sił zbrojnych.

Przeszłe wydarzenia nie tylko rzutują na to, w jaki sposób dana postać postrzegać będzie świat, lecz także, w jaki sposób postrzegać ją będą pozostali mieszkańcy. Wybór pochodzenia wpłynie na historię, która za każdym razem przybierze nieco inną formę. Dzięki temu, do gry Dragon Age: Początek będzie można wielokrotnie wracać, aby poznać wszystkie niuanse. Wybór pochodzenia, to pierwsza z wielu ważnych decyzji, jaką podejmuje gracz w Dragon Age: Początek.

Więcej informacji na temat gry Dragon Age: Początek znajduje się na oficjalnej stronie www.dragonage.com oraz pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: