BIURO PRASOWE

Emerson, 12.02.2009

Nowy Dyrektor ds. Technologii w Emerson Network Power prognozuje wzrost znaczenia dziedziny business continuity w roku 2009


Warszawa, 2 lutego 2009 r. - Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), globalnego lidera w zapewnianiu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla biznesu (Business-Critical Continuity(tm)), powierzyła Victorowi Lee, dyrektorowi ds. Technologii zarządzanie innowacjami technicznymi we wszystkich 12 centrach kompetencyjnych firmy. Zadaniem Lee jest podniesienie koncentracji i spójności platform rozwojowo-badawczych zajmujących się problemami ciągłości działania systemów o znaczeniu krytycznym w branży centrów danych, w branży telekomunikacyjnej i branży alternatywnych źródeł energii oraz w środowiskach przetwarzania energii.
Lee podkreśla, że takie podejście będzie mieć istotne znaczenie dla świata gospodarki, w którym nawet drobny przestój może mieć poważne konsekwencje dla biznesu. Warunki gospodarcze przyczyniły się do zmiany w podejściu do ciągłości działania systemów biznesowych i rosnącego zainteresowania energooszczędnymi technologiami i aplikacjami. Ponadto, każde kierownictwo zatwierdzające strategiczne inwestycje technologiczne musi zwracać szczególną uwagę na niezawodność i elastyczność produktu dostawców. "Produkty i rozwiązania Emerson Network Power spełniają wszystkie te oczekiwania, u ich podstawy leży bowiem silne zaangażowanie we wdrażanie innowacji, czynnik wyróżniający naszą firmę" - powiedział Lee.

"Emerson Network Power, jako światowy lider, musi nieustannie mobilizować siebie i rynek do opracowywania innowacyjnych technologii, które ułatwiają życie naszym klientom i podnoszą konkurencyjność biznesu", dodał Lee. "Zajmuję się ukierunkowywaniem naszych działań na wyzwania stawiane przed systemami zapewniającymi ciągłość działania poprzez innowacyjne podejście do rozwiązań konwencjonalnych, jak też poświęcanie większej uwagi przyjaznym dla środowiska, alternatywnym technologiom energetycznym. Spodziewam się dalszej współpracy pomiędzy kierownictwem firmy i naszym zespołem innowatorów skierowanej na wyprzedzanie problemów, wobec których staniemy w przyszłości".

Victor Lee założył w roku 2000 w Teksasie firmę Innoveta Technologies (obecnie TDK Innoveta Inc), w której był prezesem i dyrektorem generalnym. Wcześniej piastował stanowisko członka kadry zarządzającej w AT&T/Bell Laboratories/Lucent Technologies, gdzie przepracował 17 lat.

W trakcie swojej kariery zawodowej zarejestrował 15 patentów w USA. Uzyskał stopień magistra z inżynierii elektrycznej na Rutgers University, tytuł licencjata z fizyki oraz tytuł magistra w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami na Baylor University.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47