BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 11.02.2009

Premiera gry Ojciec Chrzestny(r) II na początku kwietnia!


Już niebawem gracze ponownie wkroczą w świat mafijnych porachunków.
Wszyscy fani gier akcji o gangsterach powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach datę 10 kwietnia. Tego dnia wprowadzimy do polskich sklepów produkcję zatytułowaną Ojciec chrzestny II. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej na PC oraz PLAYSTATION(r) 3 i Xbox 360(tm).

- Ojciec chrzestny II wyznacza nowe standardy w grach o otwartej strukturze świata, łącząc w sobie akcję i dynamiczną walkę na ulicach miasta ze strategicznym planowaniem - powiedział Hunter Smith, producent wykonawczy. - Jako twórcy zdajemy sobie sprawę, że esencją zabawy w naszej grze jest zorganizowana przestępczość. Corleone i pozostałe rodziny planują i walczą o panowanie nad różnymi terytoriami, aby przejąć przepływające tamtędy pieniądze. Chcieliśmy, aby gracze mogli samodzielnie podejmować strategiczne decyzje jako głowy tych rodzin, co jest zasadniczą częścią naszej gry i mafijnego życia w ogóle.

Ojciec chrzestny II pozwoli wcielić się w głowę rodziny Corleone i przeżyć własną historię podstępów, zdrady i podboju w świecie zorganizowanej przestępczości lat sześćdziesiątych XX wieku. Inwestowanie w rodzinę, reprezentowanie jej interesów, planowanie strategii postępowania i korumpowanie oficjeli - wszystko to można będzie kontrolować dzięki rewolucyjnemu trybowi Don's View. Kryminalne imperium ma być ukazane jako trójwymiarowa mapa, co pozwoli koordynować strategię i planowanie uderzeń w różne punkty miasta.

Więcej informacji na temat gry Ojciec chrzestny II znajduje się pod: http://www.polska.ea.com/gf2

Gra w wersji na PC będzie dostępna również w systemie elektronicznej dystrybucji www.eastore.pl

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: